Le Parisien: Sankce Západu vyvolají bezprecedentní krizi v Africe
Autor: JB | Publikováno: 07.05.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Nakolik Západ není na světě jen sám, Francouzský LeParisien varuje, že západní sankce proti Rusku zřejmě vyvolají bezprecedentní krizi v Africe. Hladomory, povstání, násilnosti, masové migrace... A stejně tak, jako má Západ jasno, kdo může za válku v Rusku, Afrika bude mít zřejmě obdobně jasno, kdo může za epochální krizi černého kontinentu, a živelně z tho vyvodit důsledky...

Nakolik Západ není na světě jen sám, Francouzský LeParisien varuje, že západní sankce proti Rusku zřejmě vyvolají bezprecedentní krizi v Africe (Pénurie d’aliments, émeutes...  l’Afrique fait face à une crise «sans précédent»). Hladomory, povstání, násilnosti, masové migrace... (majorité des pays les plus pauvres du monde, auront des difficultés financières, ce qui peut nourrir la colère sociale, qui ... pourraient déborder et provoquer de violentes protestations et émeutes)

A stejně tak, jako má Západ jasno, kdo může za válku v Rusku, Afrika bude mít zřejmě obdobně jasno (Que é culpado? São culpados os ...), kdo může za epochální krizi a rukojemství černého kontinentu, a živelně z tho vyvodit (masově-imigrační, teroristické aj. devastační) důsledky...

Sankcemi, kterými je nejvíce postižena Afrika, si Západ osobuje a přebírá hospodářskou a existenciální zodpovědnost za stamiliony lidí na Africkém kontinentu, nemá-li se hovořit o západní genocidě Afriky.

zdroj: leparisien.fr - dn.pt - www.parlamentnilisty.cz

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Kniha islámských sekt a škol
Křesťané v předislámské a raně islámské Arábii
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Velká turecká válka 1683–1699
Základy islámu a jejich výklad