Ministr obrany tlačí na zavedení povinné vojenské služby
Autor: JB | Publikováno: 09.04.2024 | Rubrika: Afrika
Ilustrace
Dělat válečný humbuk a vyhrožovat nasazením armády, nota bene proti Rusku je tak troch pro srandu králíkům, způsobilou když armádu nemáte. Německý ministr obrany nechce být za šaška a tlačí na zavedení povinné vojenské služby pro všechny bez rozdílu pohlaví. Plánovaným náborem dostatečnou armádu podle ministra nevybudujeme, a je zapotřebí zavést základní vojenskou službu. Bez toho jsou povídačky politiků EU o postavení se Rusku skutečně jen báchorkami s nejasným cílem.

Dělat válečný humbuk a vyhrožovat nasazením armády, nota bene proti Rusku je tak troch pro srandu králíkům, způsobilou když armádu nemáte. Německý ministr obrany Pistorius nechce být za šaška a tlačí na zavedení povinné vojenské služby pro všechny bez rozdílu pohlaví. Plánovaným náborem dostatečnou armádu podle ministra nevybudujeme, a je zapotřebí zavés základní vojenskou službu.  Bez toho jsou povídačky politiků EU o postavení se Rusku skutečně jen báchorkami s nejasným cílem. Mladí, navíc tak budou mít možnost projevit opravdovost svých protiruských postojů tvrdou měnou - vlastním angažmá v ozbrojených silách.

Podle ministra už jde jen o to, vybrat model povinné vojenské služby, který bude pro Německo nepřípadnější. Navíc dal na srozuměnou, že to bude vyžadovat další finanční fondy, na získání kterých bude potřeba nejen zkrátit rozpočty ostatních ministerstev, ale i dále Německo zadlužit. Nakolik existuje brzda maximálního zadlužení 0,35%HDP, Pistorius požaduje výjimku na potřeby obrany. "Jde o ot stanovení priorit: musíte být připraveni vést válku, abyste ji nemuseli vést", prohlásil německý kolega příklad ministryně Černochové.

zdroj: larazon.es