Čína, Rusko a další východní země jednají s Afganistánem o možnosti ekonomické spolupráce
Autor: Marie Divišová | Publikováno: 03.04.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Mezitím v Číně proběhl 3. summit skupiny zemí, sousedících s Islámským emirátem Afghánistán. Zasedání na úrovni ministrů zahraničních věcí se účastnily země přímo sousedící s Afghánistánem (Irán, Pákistán, Čína, Tádžikistán, Uzbekistán a Turkmenistán) navíc Qatar, Rusko a Indonésie a také zástupci OSN.

Mezitím v Číně proběhl 3. summit skupiny zemí, sousedících s Islámským emirátem Afghánistán. Zasedání  na úrovni ministrů zahraničních věcí se účastnily země přímo sousedící s Afghánistánem (Irán, Pákistán, Čína, Tádžikistán, Uzbekistán a Turkmenistán) navíc Qatar, Rusko a Indonésie a také zástupci OSN.
 
Kromě plenárního zasedání proběhly také bilaterální a tripartitní jednání mezi jednotlivými delegacemi. Na programu byly otázky ekonomického rozvoje, výstavby infrastruktury, spolupráce s jednotlivými organizacemi OSN a možnosti poskytnutí humanitární pomoci.
 
Rusko akreditovalo prvního diplomata vlády Tálibánu.
 

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: www.lukaslhotan.cz