Papež František ocenil maďarského premiéra Orbána
Autor: JB | Publikováno: 22.04.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
První zahraniční povolební Orbánova cesta vedla do Vatikánu. Znovuzvolený maďarský premiér Viktor Orbán včera vykonal svou první zahraniční cestu - do Vatikánu, kde se setkal s papežem Františkem. Papež František ocenil úsilí maďarského premiéra a jeho země v pomáhání pronásledovaným křesťanům a udělil mu bronzový medailonek Sv. Martina (kt. rozdělil svůj plášť s chudým). Ocenil rovněž mírové úsilí Maďarska v dnešní době a jeho pomoc ukrajinským uprchlíkům.

První zahraniční povolební Orbánova cesta vedla do Vatikánu. Znovuzvolený maďarský premiér Viktor Orbán včera vykonal svou první zahraniční cestu - do Vatikánu, kde  se setkal s papežem Františkem. Papež František ocenil úsilí maďarského premiéra a jeho země v pomáhání pronásledovaným křesťanům a udělil mu bronzový medailonek Sv. Martina (kt. rozdělil svůj plášť s chudým) - "regalando al premier ungherese Viktor Orban il medaglione che ritrae San Martino mentre divide il suo mantello per darlo al povero". Ocenil rovněž mírové úsilí Maďarska v dnešní době a jeho pomoc ukrajinským uprchlíkům.

Maďarsko je za premiéra Orbána jednou z nejvýrazněji pro-křesťansky se profilujících zemí v Evropě a vykazuje se hojnu pomocí pronásledovaným křesťanům ve světě. Naprotitomu podle posledního průzkumu se křesťanství v Německu stalo menšinovým náboženstvím, a jak evangelíků , tak katolíků rapidně ubývá. Obdobný výrazný trend vykazuje Španělsko.

zdroj:

dn.pt - krone.at - ncronline.org - hungarytoday.hu - abouthungary.hu - 7sur7.be - ihano.cz - exxpress.at

video: lastampa.it

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Kniha islámských sekt a škol
Křesťané v předislámské a raně islámské Arábii
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Velká turecká válka 1683–1699
Základy islámu a jejich výklad