Oheň na střeše: Čína převzala taktiku NATO - rozšiřuje se k Anglosasům
Autor: JB | Publikováno: 27.04.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Čína, která se čím dál rychleji učí, převzala taktiku NATO - rozšiřuje se k Anglosasům, konkrétně k Austrálii. S Šalamounovými ostry podepsala dohodu o vojenské spolupráci. Základna na obzoru?

Oheň na střeše. Tak je to tady. Jak přijatelné je stavět vojenské základny kolem cizích zemí? Expertem na to je NATO. Tedy alespoň pokud jde o Rusko. Nyní ale Čína, která se čím dál rychleji učí,  převzala taktiku NATO - rozšiřuje se k Anglosasům, konkrétně k Austrálii. S Šalamounovými ostry podepsala dohodu o vojenské spolupráci. (The security pact, which China and the Solomons confirmed last week, has also alarmed neighboring countries and Western allies..Základna na obzoru? Pěkně blbej nápad supí Anglosasové na všech kontinentech od Atlantiku po Pacifik! (USA oraz Australia obawiają się wzrostu wpływów ChRL w regionie oraz budowy na Wyspach Salomona bazy chińskiego wojska, co - według australijskiego premiera Scotta Morrisona - byłoby „przekroczeniem czerwonej linii”).

Čína podobně jako Turecko v Iráku využívá zaujetí světového policajta Ukrajinou a Ruskem, a dělají si, co chtějí. Spojenec Japonsko rovněž stupňuje své aktivity - před rozpíníním Číny varuje, a na zaneprázdněném Rusku, které má teď hlavu v pejru, požaduje Kurily.

 
zdroj: express.co.uk - abcnews.go.com - wpolityce.pl - sana.sy
Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: