Biden oslavil konec Ramadánu v Bílém domě
Autor: JB | Publikováno: 03.05.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
V Bílém domě už opět slaví ramadánu. Poté, co Trump tuto praxi zrušil, prezident Biden včera v Bílém domě oslavil se svými věrnými konec ramadánu Aid el Fitr. Ve svém svátečním proslovu Biden hořekoval, jak jsou muslimové ve světě, ale v USA cílem (teroristických?) útoků a islámofóbie. Imám washingtonské mešity Tálib Šaríf si naopak pochvaloval, jak je islám vítanou součástí kultury a hodnot USA.

V Bílém domě už opět slaví ramadánu. Poté, co Trump tuto praxi zrušil, prezident Biden včera v Bílém domě oslavil se svými věrnými konec ramadánu Aid el Fitr. Ve svém svátečním proslovu Biden hořekoval, jak jsou muslimové ve světě, ale v USA cílem (teroristických?) útoků a islámofóbie (Muslims that have been targeted by violence... Muslims make our nation stronger every single day, even as they still face real challenges and threats in our society, including targeted violence and Islamophobia). Imám washingtonské mešity Tálib Šaríf si naopak pochvaloval, jak je islám vítanou součástí kultury a hodnot USA (Being hosted here (in the Whie House) is an important statement for our nation and for the world. A statement that Islam is a welcome part of our nation together with all the other faith traditions).

zdroj: lemonde.fr - abcnews.go.com - wbtv.com - msn.com - enterprise-journal.com - valeursactuelles.com

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Kniha islámských sekt a škol
Křesťané v předislámské a raně islámské Arábii
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Velká turecká válka 1683–1699
Základy islámu a jejich výklad