BBC: Imigrují před imigrací - Němci prchají do Paraguaye
Autor: JB | Publikováno: 04.05.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Imigrace před imigrací, uprchlíci před uprchlíky - brazilské Correiro Braziliense píší o intenzívní imigraci rodilých Němců do Paraguaye. Jako důvod udávají kriminalitu imigrantů, segregovanou společnost, nekompatibilní muslimskou kulturu. Chceme žít v klidu, aby naše ženy a dcery byly v bezpečí, udávají noví němečtí imigranti v Paraguayi.

Imigrace před imigrací (Imigrantes fugindo da imigração), uprchlíci před uprchlíky - brazilské Correiro Braziliense přetiskují článek BBC o masivní imigraci rodilých Němců do Paraguaye. Jako důvod udávají kriminalitu muslimských imigrantů (associaram a chegada de refugiados e imigrantes muçulmanos ao aumento da criminalidade), segregovanou společnost, nekompatibilní muslimskou kulturu (praticamente todos os alemães citaram a chegada de imigrantes muçulmanos na Alemanha como outra razão pela qual deixaram seu país). Chceme žít v klidu, aby naše ženy a dcery byly v bezpečí (não se sentem seguros, temem por suas mulheres e meninas), udávají noví němečtí imigranti v Paraguayi. Němečtí uprchlíci si v Paraguayi pochvalují přátelské prostředí zarámcované křesťanskou kulturou a hodnotami, a že se tu cítí "Willkommen" - jako doma. Jiným důvodem je rovněž represívní očkovací kampaň, jíž prý v Německu čelili.

Německá přítomnost v Paraguayi má své počátky již v minulých stoletích, kdy sem přicházeli němečtí osadníci, poté po druhé světové válce, kdy sem uprchlo spousta funkcionářů nacistického režimu, vč. Dr. Mengeleho. V německých městech v Paraguayi - Hohenau, Obligado a Bella Vista se namnoze mluví německy, fungují německé školy, kostely, vane německý duch a kultura.

zdroj:

correiobraziliense.com.br - bbc.com - noticias.uol.com.br - www.terra.com.br - youtube.com

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Kniha islámských sekt a škol
Křesťané v předislámské a raně islámské Arábii
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Velká turecká válka 1683–1699
Základy islámu a jejich výklad