Le Monde: USA drásané občanskou válkou. Politicko-kulturní
Autor: JB | Publikováno: 05.05.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Francouzský Le Monde upozorňuje na podlomenou vnitřní stabilitu USA, indikovanou útokem republikánských trumpovců na Capitol a běžícím vyšetřováním. Tato vnitřní politicko-kulturní občanská válka se nyní dále eskaluje současný bojem kolem zákazu potratů. A toto vnitřní schizma USA je nyní zastíráno intenzívním angažmá ve válce na Ukrajině, rezumuje Le Monde.

Francouzský Le Monde upozorňuje na podlomenou vnitřní stabilitu USA, indikovanou útokem republikánských trumpovců na Capitol a běžícím vyšetřováním («L’attaque du Capitole est la marque de la guerre civile politico-culturelle qui déchire les Etats-Unis»). Tato vnitřní politicko-kulturní občanská válka se nyní dále eskaluje současný bojem kolem zákazu potratů. A toto vnitřní schizma USA je nyní zastíráno intenzívním angažmá ve válce na Ukrajině, rezumuje Le Monde. 

Inu, pro Francouze Anglosasové, a potažmo USA, nikdy neplatily za nedotknutelné...

zdroj: lemonde.fr

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Kniha islámských sekt a škol
Křesťané v předislámské a raně islámské Arábii
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Velká turecká válka 1683–1699
Základy islámu a jejich výklad