"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Projev maďarského premiéra Viktora Orbána: Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Autor: Redakce | Publikováno: 26.1.2024 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Maďarsko

Dostává se vám do rukou překlad projevu maďarského premiéra Viktora Orbána pronesený na podzim roku 2023. Maďarský premiér Orbán čelí v České republice dlouholeté vlně mediální a společenské nenávisti, napadání, urážení a hlavně různým dezinformačním kampaním. Proč je vlastně Orbán v České republice stále více nenáviděn tou částí české společnosti, která se hrdě hlásá k eurohujerské orientaci?
 
Bude to asi hlavně tím, že maďarský premiér Orbán nejen dlouhodobě prosazuje konzervativní politiku v Maďarsku, ale hájí zájmy Maďarska i v rámci EU a v širším záběru i v rámci světové politiky a to na prvním místě. Představitelé českých eurohujerů naopak hlásají upřednostňovaní zájmů Západu, tedy hlavně Německa, před zájmy Čechů. 
 
Podíváme-li se jen zběžně na to, jakým ekonomickým problémům čelí firmy a obyvatelé České republiky pod vedením vlády Petra Fialy a jeho koalice, můžeme proti tomu směle postavit Maďarsko. Jak praví sám Viktor Orbán v tomto projevu:
„V letech 2022 a 2023 se svět převrátil vzhůru nohama. Vzpomeňte si, že v roce 2020 byl COVID, pak válka. A přestože se světová ekonomika v roce 2022 obrátila vzhůru nohama, Maďarsko mělo rekordní investice, nejvyšší v Evropské unii, rekordní zaměstnanost a rekordní vývoz. A v roce 2023 budeme mít opět rekordní investice, rekordní zaměstnanost a rekordní vývoz. Jen si to představte: Maďarsko je na 96. místě na světě podle počtu obyvatel, ale na 31. místě podle objemu vývozu. V některých technologiích jsme druzí, třetí nebo čtvrtí. A to se stalo, dámy a pánové, zatímco jsme v Evropské unii pod finančními sankcemi. Evropská unie odmítá – protiprávně odmítá – převést finanční prostředky, na které má Maďarsko nárok. Jedná se o 3 až 4 miliardy eur ročně. V těžkých letech jsme byli rekordmany, přestože nedostáváme 3 až 4 miliardy eur, které nám náleží. Přesto je náš model schopen těchto výsledků dosáhnout.“ 
 
 
Když nedávno přicestoval na návštěvu Maďarska slovenský premiér Robert Fico, který je levicově orientovaný a politicky je tak vlastně v mnoha ohledech v opozici vůči maďarskému premiéroví Orbánovi, Viktor Orbán na tiskové konferenci zdůraznil, že Maďaři a Slováci žijí vedle sebe ve střední Evropě, a tak musejí spolupracovat na vzájemném blahu bez ohledu na rozdílné politické orientace a názory na některé otázky.
 
A proto i pro nás v České republice je důležité znát názory a pohledy maďarského premiéra Orbána, který v podstatě již několik desetiletí z různých politických pozic formuje politiku Maďarska. 
 
Stejně tak si můžeme vzít inspiraci z jeho pohledu na možnou cestu z krize, v níž se dnes EU a celkově Evropa nacházejí. Musíme si uvědomit, že nikdo nebude bojovat za zájmy obyvatel České republiky a nebude pracovat pro blaho obyvatel českých zemí než samotní Češi, Moravané a Slezané. Sám Viktor Orbán vyjádřil jasně, že zájmem politiků nějakého národa má být na prvním místě blaho jejich vlastního národa.
 
Tento projev je dalším ze série projevů světových státníků a osobností, které vydáváme v našem nakladatelství a výzkumném centru. Již dříve jsme vydali projev ruského prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina: „Putinovo poslední varování Západu před válkou“ a amerického prezidenta George Herberta Walkera Bushe: „Americký prezident varuje Ukrajince před sebevražedným nacionalismem“. 
 
Název: Jak vyvést Evropu z krize? Takto!
Autor: Viktor Orbán
Nakladatel: Lhoťan Lukáš
ISBN 978-80-88352-29-7  , EAN: 9788088352297
Překlad: Nakladatelství Lukáš Lhoťan
Edice: Maďarská studia
Popis: 1× kniha, sešitova,48 stran, česky
Rozměry: 10,5 × 14,8 cm
Rok vydání: 2024 (.1 vydání)
 

Klíčová slova: EU  | vlastenectví
1207 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!