"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Klaus: Válka na Ukrajině - předběžná zpráva

Autor: Redakce | Publikováno: 16.7.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Ukrajina

Anotace: Válka na Ukrajině zásadně změnila situaci nejen v této těžce zkoušené zemi, ale i v Evropě a ve světě. Dnes již můžeme oprávněně říci, že zásadně změnila i situaci v České republice. Tragický vývoj naplnil naše varování, že přetahovaná o Ukrajinu v minulých letech byla velmi nebezpečnou hrou, že bylo nezodpovědné Ukrajincům slibovat vstup do západních organizací, který Západ není ve skutečnosti připraven uskutečnit, zatímco Rusko zuřivě signalizovalo červené čáry a hrozilo odvetou. Ta nejhorší naše očekávání se bohužel naplnila.
 
To, co se na Ukrajině dnes děje, je tragédií pro tuto zemi, ale i pro Rusko a celý region a jeho obyvatele. Je pouze na odpovědnosti a realismu politiků a jejich schopnosti vzít si z dnešní lekce si správné ponaučení. Tomu se snažíme napomoci i touto knihou.
 
 
Ukázka z recenzí na Kosmas.cz:
Eda Plašil: Vynikající kniha Václava Klause. Klobouk dolu. Každému kdo se zajímá o válečné dění na dnešní Ukrajině doporučuji. Jedná se o inteligentní reflex na to co se dneska děje na Ukrajině a o zbytečné válce, když selže diplomacie. Za tuto nejvýše aktuální knížku a za rychlost vydání, tak za mě palec nahoru. Každý kdo nemá jasno o co zde jde a chce vědět víc, běž a kup. Nebudou to zbytečně vyhozené korunky, to ani omylem.
 
Ukázka z recenzí na Databazeknih.cz:
Gambit: Sborník textů, vyznačující se především realistickým pohledem, což je vzácné v době plejády emotivních prohlášení a naivně idealistických postojů západních elit (které v současnosti bolestně postrádají osobnosti světové diplomacie typu Henryho Kissingera), k celé situaci na Ukrajině, nejen na momentální dění, ale převážně na důsledky, které tato tragická situace bude mít pro Evropu a pro celkové geopolitické uspořádání, rovněž na náklady této války, které nevyhnutelně pro naši zemi vyvstanou, s celkovým apelem na nutnost co nejrychlejšího zastavení bojů a organizaci mírových jednání.
 
Václav Klaus
Český ekonom, pedagog a politik, spoluzakladatel Občanské demokratické strany a mezi roky 1991–2002 její první předseda. V letech 1992–1998 působil jako předseda vlády svého prvního a druhého kabinetu.
 
Poté se na čtyřleté období stal předsedou dolní komory parlamentu a v letech 2003–2013 zastával úřad prezidenta České republiky.
 
 
Název: Válka na Ukrajině: předběžná zpráva
Autoři: Klaus, Václav a kol.
Vydavatel: Institut Václava Klause
EAN: 9788075420848
ISBN: 978-80-7542-084-8
Popis: 120 stran, 14,7 × 21 cm
 
 
 

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | válka
2250 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Souhlasíte, aby dnešní stávkující předávali našim dětem své obzory a morálno? Dnešní stávkující za školy a spol. se docela předvedli. Mají tito lidé co předávat našim dětem?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!