"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci

Autor: Redakce | Publikováno: 8.8.2022 | Rubrika: Evropa
Bolsevici

Anotace: Kniha popisuje a analyzuje fenomén progresivisticky zaměřených politických neziskových organizací, pro něž úmyslně používá hovorové označení „politická neziskovka“. Nejprve je vymezeno téma a základní pojmy, pak jsou navržena kritéria pro odlišení politických neziskovek od dalších neziskových organizací. Následuje kapitola seznamující čtenáře pomocí řady příkladů s progresivistickým ideovým zaměřením těchto organizací, a to včetně takových, které se nacházejí na pomezí politiky. Na příkladech jsou ukázány formy spolupráce politických neziskovek na národní i nadnárodní úrovni. Následuje charakteristika sfér, ve kterých politické neziskovky působí, třebaže často nenápadně a dokonce i nepozorovaně. Knihu zakončuje shrnutí se stručným návrhem řešení problému.
 
 
Výklad je opřen o velké množství veřejně dostupných informačních zdrojů, s jejichž pomocí si čtenář může předkládané informace sám ověřit. Kniha napsaná populárně naučnou formou je kritikou systému politických neziskovek vedenou z pozice obhájce západní civilizace.
 
Robert Kotzian (1974) je český politik a právník. V minulosti pracoval také jako programátor. V letech 2010 až 2014 byl prvním náměstkem primátora města Brna. Před odchodem z funkce založil a dosud vede spolek Brno Plus, který se zpočátku věnoval pouze podpoře rozvojových projektů v zájmu města Brna. Po nástupu progresivistické koalice do vedení města v roce 2014 byl Robert Kotzian svědkem rostoucího vlivu politických neziskovek na správu moravské metropole, což ho přivedlo k zájmu o hlubší analýzu jejich působení. Ve své politické praxi má mimo jiné zásluhu na tom, že spolku Brno Plus se v r. 2016 v místním referendu o poloze nového brněnského nádraží podařilo převážit právě vliv těchto organizací.
 
Název: Politické neziskovky a jejich boj proti západní civilizaci
Autor: Kotzian, Robert
Vydavatel: Leda
EAN: 9788073357467
ISBN: 978-80-7335-746-7
Popis: 240 stran, 14,5 × 22,5 cm

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | politická korektnost
1951 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Jste pro zákaz dženderu? Bavorský premiér Söder chce v zemi zakázat na úřadech a školách propagaci džendru. Souhlasíte se zákazem propagace dženderové ideologie?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!