"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šéf Totalu: Zastropování ruské ropy jde Putinovi na ruku

Autor: JB | Publikováno: 6.10.2022 | Rubrika: Amerika
Vlajka - Francie

Jestliže Rusko na tom není dobře ve vývoji své "speciální operace" na Ukrajině, pak dlužno dodat, že ani Západ na tom není dobře ve vývoji své sankční hospodářské války proti Rusku. Jakkoli ve vojenské oblasti Západ dopomohl Ukrajině k paritě sil na bojišti s ruskou armádou, hospodářsky to nedává.

Šéf francouzského Totalu, Patrick Pouyanné, komentoval snahu G7 o zastropování cen ruské ropy jako "špatný nápad", který půjde naopak na ruku Putinovi. Putin nám naftu prodávat nebude, a ta pak může vyskočit až na 150 dolarů za barel. Takový dáreček Putinovi bych si ušetřil, uvedl Pouyanné v Londýně a expertním fóru.

Šéf Shellu Ben van Beurden konstatoval, že má problém pochopit jak tento mechnismus (zastropování cen na ruskou naftu) bude moci být efektivní. A ruský ministr energetiky Novák rovnou EU předeslal, že za zastropované ceny ropu nikomu dodávat nebude, a EU tím jen způsobí velmi škodlivý vliv na světové ropné trhy.

Toho nyní využil i OPEC, když včera snížil těžbu, a tudíž světovou nabídku, a ceny šly nahoru. V ekonomické válce Západ narozdíl od Ruska utrpěl již takové ztráty, že to hrozí jeho vnitřním hospodářko-sociálně-politickým zhroucením.

V otázce ekonomických sankcí si jak vidno EU slavně nevede, a její sankce jsou jen bezděčná křeč, kterou sama sebe vyautuje ze světové ekonomicko-politické scény, ve prospěch onoho rusko-čínského konceptu multipolárního světa.

zdroj: https://www.lefigaro.fr - https://www.islamizace.cz

1140 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Jste pro zákaz dženderu? Bavorský premiér Söder chce v zemi zakázat na úřadech a školách propagaci džendru. Souhlasíte se zákazem propagace dženderové ideologie?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!