Čína posiluje spolupráci se zeměmi Latinské Ameriky
Autor: JB | Publikováno: 24.05.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Země Latinské Ameriky prohlubují po momentálně ožehavém Rusku spolupráci s Čínou. Narozdíl od Evropy, hledají země Latinské Ameriky emancipování se zpod vlivu USA, a historicky vědí proč. Jestliže se země bývalého sovětského bloku obávají velkého bratra Ruska, země Latinské Ameriky zas strýčka Sama - USA.

Země Latinské Ameriky prohlubují po momentálně ožehavém Rusku spolupráci s Čínou. Narozdíl od Evropy, hledají země Latinské Ameriky emancipování se zpod vlivu USA, a historicky vědí proč. Jestliže se země bývalého sovětského bloku obávají velkého bratra - Ruska, země Latinské Ameriky zas strýčka Sama - USA.

Tak jako USA měly za samozřejmé expandovat kamkoli na světě, dnes expandují do zemí sféry jejich vlivu Turecko, Rusko a mohutná Čína. Ministerstvo zahraničí USA ještě před ukrajinskou válkou zamračeně prohlásilo, že rozvíjení "spolupráce zemí Lat. Ameriky s Ruskem ohrožuje demokracii"(!!). Ohledně Číny zatím ještě nic neprohlásilo, nepochybně je to ale ještě větší voština v zadku než Rusko. USA mj. rozvolňují sankce proti Kubě, protože se na Kubu derou Turecko, Čína, Rusko, ale i románské země EU.

Naprotitomu ministr zahraničních věcí Číny, Wang Ji, prohlásil, že narozdíl od dovadních historických zkušeností latinsko-amerických zemí, Čína s nimi hodlá rozvíjet spolupráci na bázi vzájemného respektu a výhodnosti. A na pozadí hujerů s (chorou) mentalitou Studené války, kteří chtějí světové společnství idologicky rozdělit (Expresando su oposición a la obstinada mentalidad de la Guerra Fría de algunos países y sus intentos de dividir a la comunidad internacional a través de la confrontación ideológica), se hodlá Čína s ostatními zeměmi světa a Latinské Ameriky zasadit o dodržování Charty OSN, základních norem mezinárodního práva a zajištění jejich bezpečnosti, svrchovanosti a rozvoje.

zdroj: cubasi.cu - granma.cu - exxpress.at

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Kniha islámských sekt a škol
Islámská doktrína o ženách
Křesťané v předislámské a raně islámské Arábii
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Velká turecká válka 1683–1699
Základy islámu a jejich výklad