"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Čína posiluje spolupráci se zeměmi Latinské Ameriky

Autor: JB | Publikováno: 24.5.2022 | Rubrika: Asie
cina

Země Latinské Ameriky prohlubují po momentálně ožehavém Rusku spolupráci s Čínou. Narozdíl od Evropy, hledají země Latinské Ameriky emancipování se zpod vlivu USA, a historicky vědí proč. Jestliže se země bývalého sovětského bloku obávají velkého bratra - Ruska, země Latinské Ameriky zas strýčka Sama - USA.

Tak jako USA měly za samozřejmé expandovat kamkoli na světě, dnes expandují do zemí sféry jejich vlivu Turecko, Rusko a mohutná Čína. Ministerstvo zahraničí USA ještě před ukrajinskou válkou zamračeně prohlásilo, že rozvíjení "spolupráce zemí Lat. Ameriky s Ruskem ohrožuje demokracii"(!!). Ohledně Číny zatím ještě nic neprohlásilo, nepochybně je to ale ještě větší voština v zadku než Rusko. USA mj. rozvolňují sankce proti Kubě, protože se na Kubu derou Turecko, Čína, Rusko, ale i románské země EU.

Naprotitomu ministr zahraničních věcí Číny, Wang Ji, prohlásil, že narozdíl od dovadních historických zkušeností latinsko-amerických zemí, Čína s nimi hodlá rozvíjet spolupráci na bázi vzájemného respektu a výhodnosti. A na pozadí hujerů s (chorou) mentalitou Studené války, kteří chtějí světové společnství idologicky rozdělit (Expresando su oposición a la obstinada mentalidad de la Guerra Fría de algunos países y sus intentos de dividir a la comunidad internacional a través de la confrontación ideológica), se hodlá Čína s ostatními zeměmi světa a Latinské Ameriky zasadit o dodržování Charty OSN, základních norem mezinárodního práva a zajištění jejich bezpečnosti, svrchovanosti a rozvoje.

zdroj: cubasi.cu - granma.cu - exxpress.at

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

1059 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Jste pro obětování Evropy na zastavení Ruska? Putin prohlásil, že jaderná konfrontace by skončila zničením Evropy, ale pak už by zřejmě ve válce nikdo nepokračoval. Jste pro obětování Evropy v zájmu světového míru?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!