Na evropský summit NATO americký ministr obrany opakovaně nepřijel
Autor: JB | Publikováno: 13.02.2026 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Na čtvrteční summit NATO už opakovaně nepřijel americký ministr války Hegseth. Podle generálního tajemníka NATO Rutteho má starosti o "svou" západní hemisféru. Diplomatickou řečí USA tak jasně dávají Evropanům nasrozumněnou, že žádný článek 5 se ze strany Ameriky jen tak konat nebude. Přitom je na tom, že USA budou bránit Evropu vystavěna celá Evropská obranná strategie, a některé země ani nemají pořádnou obranyschopnou armádu ani povinnou vojenskou službu.

Na čtvrteční summit NATO už opakovaně nepřijel americký ministr války Hegseth. Podle generálního tajemníka NATO Rutteho má starosti o "svou" západní hemisféru. Diplomatickou řečí USA tak jasně dávají Evropanům nasrozumněnou, že žádný článek 5 se ze strany Ameriky jen tak konat nebude. Přitom je na tom, že USA budou bránit Evropu vystavěna celá Evropská obranná strategie, a některé země ani nemají pořádnou obranyschopnou armádu ani povinnou vojenskou službu. 

zdroj:

https://www.7sur7.be/monde/il-ne-peut-pas-toujours-etre-ici-mark-rutte-tempere-labsence-de-pete-hegseth-a-la-reunion-ministerielle-de-lotan~aa8dafe9/