"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Na evropský summit NATO americký ministr obrany opakovaně nepřijel

Autor: JB | Publikováno: 13.2.2026 | Rubrika: Evropa
119_vlajky

Na čtvrteční summit NATO už opakovaně nepřijel americký ministr války Hegseth. Podle generálního tajemníka NATO Rutteho má starosti o "svou" západní hemisféru. Diplomatickou řečí USA tak jasně dávají Evropanům nasrozumněnou, že žádný článek 5 se ze strany Ameriky jen tak konat nebude. Přitom je na tom, že USA budou bránit Evropu vystavěna celá Evropská obranná strategie, a některé země ani nemají pořádnou obranyschopnou armádu ani povinnou vojenskou službu. 

zdroj:

https://www.7sur7.be/monde/il-ne-peut-pas-toujours-etre-ici-mark-rutte-tempere-labsence-de-pete-hegseth-a-la-reunion-ministerielle-de-lotan~aa8dafe9/

274 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Incorrect.cz

Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy

Válka slovansko-muslimská

Historie islámských racionalistů

Islám a islamismus v ČR

Muslimové, Evropa, antisemitismus

Maďarské termály a vinařský ráj
Články autora
Průzkum
Budou podle Vás USA ještě ČR chránit? Trump prohlásil, že bude chránit v NATO jen platiče (5%). Bude chránit ČR?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!