Ukázka z knihy Stručný životopis zakladatele islámu
Autor: Redakce | Publikováno: 17.03.2022 | Rubrika: Knihy
Ilustrace
Ukázka z knihy Stručný životopis zakladatele islámu: Byla ideální doba na to, aby Mohamed udělal, k čemu dlouhé roky vybízel druhé, tj. aby napadl lidi, kteří v něj nevěřili, zabil je a okradl. Vyslal stoupence číhat na karavany Kurajšovců a rabovat je. Ujistil muslimy, že Bůh jim dovolil vzít si bohatství nevěřících, a dokonce i jejich ženy a že je v pořádku zabíjet nevěřící, kdekoli je najdou, protože prý vyhnali věřící z jejich domovů.41 Jak jsme již viděli, nevěřící nikoho odnikud nevyhnali.

Ukázka z knihy Stručný životopis zakladatele islámu: Byla ideální doba na to, aby Mohamed udělal, k čemu dlouhé roky vybízel druhé, tj. aby napadl lidi, kteří v  něj nevěřili, zabil je a okradl. Vyslal stoupence číhat na karavany Kurajšovců a rabovat je. Ujistil muslimy, že Bůh jim dovolil vzít si bohatství nevěřících, a dokonce i jejich ženy a že je v pořádku zabíjet nevěřící, kdekoli je najdou, protože prý vyhnali věřící z jejich domovů.41 Jak jsme již viděli, nevěřící nikoho odnikud nevyhnali.
 
 
Naopak chtěli, aby muslimové, tj. jejich děti, zůstali v Mekce. To Mohamed nařídil příznivcům opustit domov a hrozil jim, že pokud neposlechnou, můžou se klidně zabydlet v pekle. Prvních pár výprav nebylo úspěšných. Mohamed pochopil, že má-li uspět, musí oběti překvapit a napadnout je, když budou nepřipravené a  neozbrojené. V  průběhu posledních deseti let svého
života uspořádal 74 nájezdů. Takovému Mohamedovu nájezdu se říká ghazwa, což znamená nájezd, přepad nebo náhlý útok.
 
První opravdu úspěšný nájezd se odehrál u Badru, kde Mohamed přepadl karavanu Kurajšovců a  mnohé z  nich zabil. Vítězství mu dodalo sílu a k jeho náboženství se přidala spousta Arabů. Ačkoli arabští obyvatelé Jathribu k  islámu konvertovali, někteří ochotně, jiní ze strachu, Židé konvertovat nechtěli. Mohamed se rozčílil a navzdory dřívějším slibům, že Židé se v „jeho“ městě budou těšit svobodě, se jich rozhodl zbavit. Obvinil je z proradnosti, část vyhnal a zbytek zmasakroval. Manželky a děti popravených zotročil a prodal výměnou za zbraně. Stoupencům také dovolil znásilňovat ženy zajaté při nájezdech.
 
Více v knize Stručný životopis zakladatele islámu, k zakoupení v našem e-shopu zde.
 
 
Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: www.lukaslhotan.cz