"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Ukázka z knihy Stručný životopis zakladatele islámu

Autor: Redakce | Publikováno: 17.3.2022 | Rubrika: Knihy
Mohamed - karikatura 3

Ukázka z knihy Stručný životopis zakladatele islámu: Byla ideální doba na to, aby Mohamed udělal, k čemu dlouhé roky vybízel druhé, tj. aby napadl lidi, kteří v  něj nevěřili, zabil je a okradl. Vyslal stoupence číhat na karavany Kurajšovců a rabovat je. Ujistil muslimy, že Bůh jim dovolil vzít si bohatství nevěřících, a dokonce i jejich ženy a že je v pořádku zabíjet nevěřící, kdekoli je najdou, protože prý vyhnali věřící z jejich domovů.41 Jak jsme již viděli, nevěřící nikoho odnikud nevyhnali.
 
 
Naopak chtěli, aby muslimové, tj. jejich děti, zůstali v Mekce. To Mohamed nařídil příznivcům opustit domov a hrozil jim, že pokud neposlechnou, můžou se klidně zabydlet v pekle. Prvních pár výprav nebylo úspěšných. Mohamed pochopil, že má-li uspět, musí oběti překvapit a napadnout je, když budou nepřipravené a  neozbrojené. V  průběhu posledních deseti let svého
života uspořádal 74 nájezdů. Takovému Mohamedovu nájezdu se říká ghazwa, což znamená nájezd, přepad nebo náhlý útok.
 
První opravdu úspěšný nájezd se odehrál u Badru, kde Mohamed přepadl karavanu Kurajšovců a  mnohé z  nich zabil. Vítězství mu dodalo sílu a k jeho náboženství se přidala spousta Arabů. Ačkoli arabští obyvatelé Jathribu k  islámu konvertovali, někteří ochotně, jiní ze strachu, Židé konvertovat nechtěli. Mohamed se rozčílil a navzdory dřívějším slibům, že Židé se v „jeho“ městě budou těšit svobodě, se jich rozhodl zbavit. Obvinil je z proradnosti, část vyhnal a zbytek zmasakroval. Manželky a děti popravených zotročil a prodal výměnou za zbraně. Stoupencům také dovolil znásilňovat ženy zajaté při nájezdech.
 
 
 
Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: www.lukaslhotan.cz

 

Klíčová slova: džihád  | historie
2059 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!