Vzniká u Brna arabsko-muslimské městečko? nebo jde jen o snahu arabských investorů vydělat?
Autor: Redakce | Publikováno: 08.04.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Ve zpravodajství brněnské redakce Idnes.cz se objevila nenápadná zpráva pod názvem "Po referendu v rozhádané obci stáhl developer počet domů na polovinu". Jako zástupci developera jsou uvedení dva mladí lidé česko-arabského původu Adam Adday a Adam Said. A zde to již začíná být velice zajímavé. Oba tito mladí podnikatelé totiž patří do komunity brněnských arabských muslimů. A Adam Adday patří do rodiny provozující druhou brněnskou muslimskou modlitebnu a sám je i ve vedení této modlitebny.

Ve zpravodajství brněnské redakce Idnes.cz se objevila nenápadná zpráva pod názvem "Po referendu v rozhádané obci stáhl developer počet domů na polovinu". Jako  zástupci developera jsou uvedení dva mladí lidé česko-arabského původu Adam Adday a Adam Said. A zde to již začíná být velice zajímavé. Oba tito mladí podnikatelé totiž patří do komunity brněnských arabských muslimů. A Adam Adday patří do rodiny provozující druhou brněnskou muslimskou modlitebnu a sám je i ve vedení této modlitebny.  

Druhou brněnskou muslimskou modlitebnu v Králově Poli provozuje skupina muslimů sdružená v AHLULBAYT, z.s. a právě v tomto spolku je ve vedení i zástupce investora Adam Adday. Celá věc může být jen prostě snah česko-arabských podnikatelů vydělat na zajímavém projektu, ale vzhledem k tomu, že v této obci i někteří arabští muslimové se usídlili a bydlí v ni, tak je zde i riziko, že domy od investoru nakoupí další arabští nebo muslimští zájemci a může tak vzniknout malé arabsko-muslimské městečko s vlastním sociálním zázemím, l protože jak referuje Idnes, tak "část plochy hodlají vyhradit pro občanskou vybavenost – uvažuje se zde o umístění mateřské školy i zdravotního střediska.". 

Celou situaci budeme dále monitorovat, ale to můžeme dělat hlavně díky pomoci vás naších čtenářů. Muslimská komunita v České republice se rozrůstá stále rychleji a sílí i aktivity českých islamistů. Jejich monitorování je stále více časově a finančně náročné a proto potřebujeme pomoc i od vás naších čtenářů a sympatizantů. Nechce totiž, aby Čechy, Morava a Slezsko skončily podobně tragickým osudem jako západní Evropa, která je stále více islamizována a zbavována své evropské identity.  
 
Je třeba ještě zdůraznit, že druhou brněnskou muslimskou mešitu v Králově Poli provozují šíitští muslimové, kteří se v Evropě integruji o něco lépe než sunnitští muslimové, kteří provozují první brněnskou mešitu na ulici Vídeňské. Oproti první mešitě v Brně, kde bylo opakované prokázáno hlásání nenávisti a extremismu, tak v druhé brněnské mešita zatím podobné projevy nebyly zjištěny. 

 

K tématu doporučujeme:

Nová mešita v Praze! Celý projekt financují němečtí muslimové ....

 

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Kniha islámských sekt a škol
Křesťané v předislámské a raně islámské Arábii
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Velká turecká válka 1683–1699
Základy islámu a jejich výklad