Generální tajemník OSN uznal argumenty Ruska
Autor: JB | Publikováno: 28.04.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Při úterním rozhovoru prezidenta RF Putina s generálním sekretářem OSN Geterresem byla vzata v úvahu stanoviska obou sporných stran - Ruska a Západu s Ukrajinou. Guterres se vyjádřil, že reflektuje postoje a argumenty Ruska, nicméně vzápětí mu vpálil, že v OSN dospěli k závěru, že spor není řešen v duchu charty OSN a že se ze strany Ruska jedná o invazi.

Při úterním setkání prezidenta RF Vladimira Putina s generálním sekretářem OSN António Geterresem byla vzata v úvahu stanoviska obou sporných stran - Ruska a Západu s Ukrajinou.

Portugalec Guterres se vyjádřil, že reflektuje a je si vědom postojů a argumentů Ruska (O responsável máximo da ONU fez questão de sublinhar que está atento aos motivos de "descontentamento" da Rússia em relação ao leste europeu), nicméně vzápětí mu vpálil, že v OSN dospěli k závěru, že spor není řešen v duchu charty OSN a že se ze strany Ruska jedná o invazi (afirmou, acrescentando logo de seguida: "Consideramos que aquilo que aconteceu foi uma invasão em território ucraniano).

Právník Putin Guterresovi kontroval, že osobně prostudoval judikáty mezinárodního soudu ohledně Kosova, a že jak Doněcko-Luganská entita, tak Rusko postupují v duchu tohoto judikátu. Guterres nebyl schopen oponovat, a směřoval rozhovor ke konkrétním cílům mírového urovnání, zamezení civilních ztrát, evakuačním koridorům a vyšetření válečných zločinů.

zdroj:  jornaldeangola.ao - observador.pt - ontvtime.ru - iz.ru 
un.org - ihano.cz - news.un.org - twitter.com
 
Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu.
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: