"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Knižní novinka: Chobotnice z Davosu aneb jak WEF ničí demokracii

Autor: Redakce | Publikováno: 21.5.2023 | Rubrika: Reklama
eu

Světové ekonomické fórum (WEF) a jeho předseda Klaus Schwab se již několik desetiletí úspěšně snaží převrátit ekonomický, politický a sociální světový řád. Jejich cílem je rozšířit moc a vliv globální ekonomické elity, která by de facto ovládla parlamenty a vlády. Mnozí odborníci se proto obávají, že toto převratné přetváření, tzv. velký reset, nakonec zlikviduje demokratické struktury. Ačkoli Klaus Schwab opakovaně zdůrazňuje, že chce vytvořit lepší ekologický svět pro všechny, je to skutečně jeho cíl?
 
Miryam Muhmová odhaluje, co se ve skutečnosti skrývá za plány WEF, totiž vytvoření nové formy neoliberálního kapitalismu, v němž korporace vykonávají naprostou kontrolu nad občany, ať už prostřednictvím technologií, infiltrace mladých globálních lídrů WEF na ministerstva, školení vlivných představitelů univerzit a médií nebo financování důležitých think-tanků. Vliv WEF již značně pokročil, ale ještě není pozdě uniknout chapadlům davoské chobotnice.
 
 
Miryam Muhmová odhaluje, co se ve skutečnosti skrývá za plány a projekty WEF, totiž vytvoření nové formy neoliberálního kapitalismu, který je zcela "osvobozen od okovů státu". Tento kapitalismus zainteresovaných stran zahrnuje myšlenku, že se společnosti již nezaměřují pouze na službu akcionářům, ale že se stávají přímo "strážci" společnosti. Aby toho bylo dosaženo, je nutné vykonávat naprostou kontrolu nad občany, ať už prostřednictvím technologií (klíčové slovo: digitální identita), infiltrace WEF Young Global Leaders na ministerstva, školení vlivných
zástupců univerzit a médií, financování důležitých think tanků a mnoho dalšího. Vliv WEF zde již značně pokročil a zahrnuje nadnárodní organizace, jako je OSN, i vlády a nevládní organizace. Jak však ukazuje Miryam Muhmová, ještě není pozdě uniknout chapadlům davoské chobotnice.
 
Chobotnice z Davosu aneb jak WEF ničí demokracii
Miriam Muhn
isbn: 978-80-88615-02-6
274 str, A5, měkká vazba
Moc – 399 Kč
 
 

 

Klíčová slova: EU  | válka
1608 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Kterou současnou speciální vojenskou operaci odsuzujete nejvíce?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!