"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 15.5.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Česká Republika

Je to už prakticky dva roky, co jsme odhalili jednu z tajných mešit v České republice, tehdy jsme se s informacemi o této mešitě podělili s českými novináři a ti si dál dopátrali spoustu podrobností. Například v novinách DNES (a na webu Idnes.cz) vyšel článek pod názvem "Tajné muslimské modlitebny v Česku. Policie je vnímá jako riziko". Jednou z těchto tajných mešit je i mešita v Praze Tuchoměřicích o které prakticky veřejnost neví a odborníci se jí výslovně děsí. 

Tuchoměřice jsou obec a nachází se v okrese Praha-západ. Není zde žádná větší muslimská populace a proto muslimové do zdejší mešity dojíždějí z Prahy a okolí. Mešita se nachází v objektu vlastněném firmou Arabella – Tucho, s.r.o. na adrese U Kopečku 325.

Podle výpisu z vlastnictví firem je tato firma vlastněna občanem Saudské Arábie Abdullahem A.S. Alharbim a jednatelem je Yasser Zein, s trvalým pobytem v Praze. Firma Arabella - Tucho s.r.o. sice vznikla v roce 2017, ale jde jen o výsledek rozdělení společnosti ARABELLA,spol. s r.o. jenž vznikla v roce 1991. Postava saudskoarabského investora Alharbiho je také zajímavá, protože byl sponzorem vzniku další pražské mešity na Černém mostě, kde tehdy v 90. letech 20. století zastupoval jeho zájmy také výše zmíněný Yasser Zein. Alharbi je také znám po celém světě jako investor do islamistických aktivit a byl zmíněn také v souvislosti s podporou teroristických aktivit

Pan Fadi Nouh zveřejnil na webu Mapsus.net fotografie z této mešity, pro doložení pravdivosti ukazujeme dvě z nich. Fotografií vchodu do mešity a fotografií velkého vnitřního modlitebního prostoru v této mešitě.
Mešita Tuchoměřice u Prahy.
Mešita Tuchoměřice u Prahy.
 
Je potřeba upozornit i na velmi znepokojivou skutečnost, že informace o této mešitě nejsou jednak prakticky sdílený na webech českých muslimů, našli jsme jen jednu zmínku, ale jsou i těžko dohledatelné na internetu. Veškeré informace o této mešitě jsou apriorně šířeny pouze mezi samotnými muslimy a na arabsky jazyčných webech či na webech spravovaných muslimy pro muslimy. Je tedy otázkou, proč se to děje?
 

Novináři z redakce DNES/IDNES.cz zjistili, že "k nenápadnému domu v malé obci Tuchoměřice severozápadně od Prahy se sjíždí jeden automobil za druhým. Je pátek a muslimové, kteří přijíždějí, mizí malými dveřmi uvnitř areálu. Oficiálně tu sídlí společnost s ručením omezeným, která dům vlastní.  Neoficiálně je tu však jedna z malých islámských modliteben, kde za chvíli začne tradiční páteční kázání. Není to klasická velká mešita, ale právě malá modlitebna, která je mimo dohled úřadů i policistů a nikdo neví, co se tu káže." (Zdroj Idnes.cz)

Na internetu se nedá vůbec zjistit k jakému islámskému směru tato mešita patří, kdo v ni káže a vyučuje islám a pod. Skutečnost, že je mešita financována a provozována muslimy nejen z ČR, ale i Saudské Arábie vyvolává znepokojení, protože podobným způsobem se na západě Evropy šířil mimo kontrolu úřadů radikální proud výkladu islámu. Zároveň existence této polotajně mešity ukazuje, že v Praze a okolí roste celkem rychle počet muslimů ...
 
Dnes již víme o 4 mešitách a několika modlitebnách v Praze a okolí. 
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

Klíčová slova: Česká republika  | islamismus
3186 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Jaké motivace a ideály by vás přiměly sloužit a bojovat v armádě? Černochová a Řehka chtějí dostat lidi do armády. Za jaké ideály motivace byste byli ochotni sloužit a bojovat v armádě?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!