"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 15.5.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Česká Republika

Je to už prakticky dva roky, co jsme odhalili jednu z tajných mešit v České republice, tehdy jsme se s informacemi o této mešitě podělili s českými novináři a ti si dál dopátrali spoustu podrobností. Například v novinách DNES (a na webu Idnes.cz) vyšel článek pod názvem "Tajné muslimské modlitebny v Česku. Policie je vnímá jako riziko". Jednou z těchto tajných mešit je i mešita v Praze Tuchoměřicích o které prakticky veřejnost neví a odborníci se jí výslovně děsí. 

Tuchoměřice jsou obec a nachází se v okrese Praha-západ. Není zde žádná větší muslimská populace a proto muslimové do zdejší mešity dojíždějí z Prahy a okolí. Mešita se nachází v objektu vlastněném firmou Arabella – Tucho, s.r.o. na adrese U Kopečku 325.

Podle výpisu z vlastnictví firem je tato firma vlastněna občanem Saudské Arábie Abdullahem A.S. Alharbim a jednatelem je Yasser Zein, s trvalým pobytem v Praze. Firma Arabella - Tucho s.r.o. sice vznikla v roce 2017, ale jde jen o výsledek rozdělení společnosti ARABELLA,spol. s r.o. jenž vznikla v roce 1991. Postava saudskoarabského investora Alharbiho je také zajímavá, protože byl sponzorem vzniku další pražské mešity na Černém mostě, kde tehdy v 90. letech 20. století zastupoval jeho zájmy také výše zmíněný Yasser Zein. Alharbi je také znám po celém světě jako investor do islamistických aktivit a byl zmíněn také v souvislosti s podporou teroristických aktivit

Pan Fadi Nouh zveřejnil na webu Mapsus.net fotografie z této mešity, pro doložení pravdivosti ukazujeme dvě z nich. Fotografií vchodu do mešity a fotografií velkého vnitřního modlitebního prostoru v této mešitě.
Mešita Tuchoměřice u Prahy.
Mešita Tuchoměřice u Prahy.
 
Je potřeba upozornit i na velmi znepokojivou skutečnost, že informace o této mešitě nejsou jednak prakticky sdílený na webech českých muslimů, našli jsme jen jednu zmínku, ale jsou i těžko dohledatelné na internetu. Veškeré informace o této mešitě jsou apriorně šířeny pouze mezi samotnými muslimy a na arabsky jazyčných webech či na webech spravovaných muslimy pro muslimy. Je tedy otázkou, proč se to děje?
 

Novináři z redakce DNES/IDNES.cz zjistili, že "k nenápadnému domu v malé obci Tuchoměřice severozápadně od Prahy se sjíždí jeden automobil za druhým. Je pátek a muslimové, kteří přijíždějí, mizí malými dveřmi uvnitř areálu. Oficiálně tu sídlí společnost s ručením omezeným, která dům vlastní.  Neoficiálně je tu však jedna z malých islámských modliteben, kde za chvíli začne tradiční páteční kázání. Není to klasická velká mešita, ale právě malá modlitebna, která je mimo dohled úřadů i policistů a nikdo neví, co se tu káže." (Zdroj Idnes.cz)

Na internetu se nedá vůbec zjistit k jakému islámskému směru tato mešita patří, kdo v ni káže a vyučuje islám a pod. Skutečnost, že je mešita financována a provozována muslimy nejen z ČR, ale i Saudské Arábie vyvolává znepokojení, protože podobným způsobem se na západě Evropy šířil mimo kontrolu úřadů radikální proud výkladu islámu. Zároveň existence této polotajně mešity ukazuje, že v Praze a okolí roste celkem rychle počet muslimů ...
 
Dnes již víme o 4 mešitách a několika modlitebnách v Praze a okolí. 
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

Klíčová slova: Česká republika  | islamismus
1975 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Co by přieslo odstranění Putina? Vyřešilo by se vše odstraněním Putina, jak zaznívají hlasy ze Západu? Nebo je realita komplexnější? Co by přineslo odstranění Putina?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!