"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Šokující rozhovor se šéfkou EUROPOLu! Zločinnost roste a zločinci se těší na zbraně z Ukrajiny

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 30.5.2022 | Rubrika: Evropa
eu

Předsevzala jsem si, že, ač již nejsem v politice aktivní, přispěji aspoň občasným výběrem z německého tisku k  šíření důležitých informací, k nimž by se naši občané, ať už z jakýchkoliv důvodů, nedostali. Ve WELT+ z 28.5. Rozhovor s ředitelkou EUROPOLU, Catherine De Bolleovou, jejíž slova byla zdůrazněna v titulku článku: Úroveň násilí na evropských ulicích je v Evropě doposud nikdy nevídaná. Paní de Bolleová varovala rovněž před množstvím zbraní, které by se mohly dostat po válce na Ukrajině ilegálně do Evropy. De Bolleová chce zabránit tomu, aby se dostaly do rukou kriminálních band po celé Evropě. Úřady dlouhou dobu podceňovaly moc organizované kriminality.
 
EUROPOL se kromě jiného snaží zachytit opakované přecházení oběma směry ukrajinských hranic úřadu známými teroristy a násilnickými extremistickými osobami. Centrum Europolu, zabývající se bojem proti terorismu, tento fenomén velmi pečlivě monitoruje. Situace je velmi dynamická a roztříštěná a od evropských partnerů dostáváme velmi rozdílná čísla, říká v rozhovoru De Bolleová. 
 
Starosti nám rovněž dělá, kam směřují zbraně, které se v této době dodávají na Ukrajinu. V jednu chvíli válka skončí a my chceme zabránit tomu, co se před 30 lety stalo po válce na Balkáně. Zbraně z této války používají kriminální bandy dodnes. 
 
Před dvěma lety se vyšetřovatelům podařilo prolomit zprávy na AppEnchroChatu, který používali především kriminální živly. Zjistili jsme, že jsme podcenili nebezpečí, organizovaná kriminalita ohrožuje významným způsobem bezpečnost Evropy, právního státu a demokracie. Je to velmi závažná skutečnost, zdůraznila ředitelka EUROPOLU. U 60 % kriminálních organizací, které jsou nám známy, je centrální součástí jejich aktivity násilí. Násilí, jaké pozorujeme na evropských ulicích, jsme doposud znali jen z Latinské Ameriky. 
 
A korupce má mnohem větší rozsah, než jsme se domnívali. Více než polovina organizací, o nichž víme, například korumpuje přístavní dělníky, aby si vynutila jejich spolupráci při pašování drog. Jde přitom i o konkrétní výhrůžky. Pachatelé fotografují manželky nebo děti cílové osoby, aby ji přinutili ke spolupráci. Kromě toho je děsivé, že kriminální organizace provozují legální obchod, aby mohly prát peníze. Ilegální obchod infiltruje naše hospodářství a destabilizuje systém. Vidíme to v oblasti dopravy, nemovitostí a v turismu. Situaci navíc ztěžuje i fakt, že šéfové kriminálních organizací řídí svůj obchod na dálku. 
 
Pozorujeme jasné propojení mezi různými kartely. Kolumbijci spolupracují s kartely z Brazílie a dokonce s Paraguayí a tady v Evropě také s balkánským kartelem, aby se dostaly do Evropy. Toto všechno jsme sledovali tím, že jsme rozklíčovali jejich chaty. 
 
"Drogy se do Evropy importují, ale i exportují z Evropy. Kartely zaměstnávají zkušené vařiče drog a zjistily, že se vyplácí vyrábět určité drogy v Evropě. Objevili jsme například syntetické drogy z Nizozemska na brazilském trhu, což nás velmi udivilo. Doposud se nejedná o žádné velké množství, ale registrujeme to." 
 
INTERPOL velmi dobře spolupracuje s jihoamerickými úřady, zčásti si vyměňuje data v reálném čase. V regionu And se ročně vyrábí asi 2000 t kokainu, z toho je pro evropský trh určeno 60 %. Dříve většina směřovala na americký trh, to se změnilo. 
 
WELT: "Berlín je v Německu považován za hlavní město drog. Na trhu jich ještě nikdy nebylo takové množství. Čísla po celá léta stoupají. Je vůbec ještě možné dostat ten problém pod kontrolu?" 
 
De Bolleová přiznává, že to bude těžké, protože úřady vidí jen to, co je na povrchu. Vývoj vzbuzuje obavy, protože vidíme, že i přes obrovské množství ceny za kokain neklesají, protože kvalita zůstává na stejně vysoké úrovni. 40 % všech kriminálních struktur v současnosti investuje do trhu s drogami. Celý ten obchod je velmi výnosný. Drogy obecně a speciálně kokain jsou příliš rozšířeny, než abychom je dostali jednoduše pod kontrolu. Ale pokoušíme se o to a jsme čím dál lepší. Musíme se jim dostat na peníze. To organizovaný zločin bolí nejvíc. Dokud ale existují daňové ráje, budou tam pachatelé ukládat svoje peníze.
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:

 

 

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | válka
1734 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Anketa: Souhlasíte se stávkou učitelů? Ne zrovna všichni se stávkou učitelů souhlasí. Jak to vidíte Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!