"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 4.6.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Česká Republika

V rámci našeho seriálu o českých mešitách přinášíme i zajímavost o islámském centrum v pronajatém třetím patře budovy v Praze Smíchov na adrese Radlická 2000/3. Český konvertita k islámu zde provozuje vzdělávací islámské centrum, kde vyučuje kontroverzní podobu islámského práva, například by cizoložnice kamenoval a pod. Přesto jej české úřady zvou na své akce jako představitele českých muslimů. Zároveň tento český muslim spolupracuje s britskou mešitou do které docházeli islámští teroristé na modlitby a přednášky o správné podobě islámu ....

Český konvertita k islámu Milan Váhala, který studoval islám v Saudské Arábií, si s rodinou otevřel v Praze islámské centrum, kde vzdělává nejen muslimy v islámu. Učí tam ovšem i kontroverzní věci. Například to, že podle islámu je třeba kamenovat cizoložníky, tedy muže i ženy, a pod. 

Milan Váhala i jeho manželka pocházejí ze středni Moravy a strávili několik let v různých islámských zemích. Váhala nakonec vystudoval islám na univerzitě v saudskoarabské Medině. Zde je popis jeho vzdělání jimž se sám chlubí na svém webu Islam.mypage.cz:
2003 - 2005 - Jazyková škola arabštiny Al Fajr, Káhira, Egypt
2005 - 2006 - Al Azhar Univerzita + jaz.škola Al Fajr, Káhira, Egypt
2006 - 2008 - Institut islámských věd a arabského jazyka, Al Medína
2008 - 2013 - Islámská univerzita v Al Medíně, Saúdská Arábie
2013 - Ukončení studia - Bakalář islámských věd a Aqídy, Islámská univerzita v Al Medíně 
2013 - 2014 - Postgrad. studium Fiqhu,  Al Medína Al Munawwara odborným poradcem - Muftí Prorokovy mešity v Al Medíně šejch Dr. Abdu Al Karím, Imám Prorokovy mešity šejch Al Hudzejfí a šejch Muhammed Ajjúb  
2014 - 2015 - Postgrad. studium Vědy Koránu - odborným poradcem šejch prof. Dr. Hikemet -    ředitel Koránského centra v Al Medíně, prof. Dr. V -  jazykovědec - Vědecká rada Tiskařského komplexu  krále Fahda
 
Jak tedy vidíte chlubí se Milan Váhala celkem slušným vzděláním. Rozhodně patří mezi nejvzdělanější české muslimy v otázkách islámu. Přesto se zdá, že mezi českými muslimy se moc velké autoritě netěší a musí si provozovat vlastní islámské centrum neboť v žádné mešitě mu nedali prostor pro kázání islámu, výchovu muslimských dětí a pod. Otázka je: Proč?
 
Milan Váhala během jedné z veřejných přednášek propagovaných na internetu
Milan Váhala během jedné z veřejných přednášek propagovaných na internetu
 
Jak sami Milan Váhala s manželkou přiznali, tak zastávají velice fundamentalistický výklad koránu a islámu. Například v rozhovoru pro Parlamentní listy řekli, že "v islámu je obsažen návod na život soukromý i veřejný. A protože Prorok Muhammad vedl svůj lid, definoval i některé principy vlády a vládnutí." Jde tedy o velmi opatrné přiznání, že v jeho pojetí je islám i politickým, společenským systémem.
 
Dále v rozhovoru Milan Váhala dále řekl o homosexualitě, že "v islámu jsou homosexuální vztahy a anální styk zakázán a není možné a ani vhodné veřejně to propagovat." No, jaké jsou tresty za homosexualitu v islámu již ovšem neřekl, že ...
 
Když byl Váhala dotázán na kamenování cizoložníků, tak se slova ujala jeho manželka a začala obhajovat, proč je v islámu kamenování cizoložníku prováděné, ale zároveň začala tvrdit, že správně podle islámu je velice těžké někoho z cizoložství usvědčit a k ukamenování odsoudit. Celý rozhovor je zajímavý a doporučuji si ho přečíst pro získání obrazu o tom, jak dobře se naučili představitelé českých muslimů kličkovat a vyhýbat jasným odpovědím na kontroverzní otázky či i lhát, protože právě problém kamenováni je ukázkou toho, jak se jejich teoretické tvrzení odlišuje od reality praxe islámských soudu v muslimských zemí v rámci celé historie.
 
 
Jak jsme zjistili díky našemu programu monitoringu aktivit českých muslimů na internetu, tak Milan Váhala ovšem udržuje vztahy s muslimy ve Velké Británií z organizace London Central Mosque Trust Ltd. & The Islamic Cultural Centre a ti mu financují i vytištění některých jeho publikací. Co je problém je skutečnost, že tato britská islámská organizace je minimálně kontroverzní. Podle WikiLeaks například několik desítek islámských teroristů zadržovaných na Guantánama bylo návštěvníky této mešity a zároveň v této mešitě byly tajně natočeny projevy islámského extremismu.
 
Videoreportáž v angličtině o projevech islámského extremismu v London Central Mosque Trust Ltd. & The Islamic Cultural Centre

 
V základu co tedy víme o Milanovi Váhalovi
Provozuje islámské centrum v Praze na bázi soukromé osoby, což ztěžuje úřadům kontrolu kdo jej financuje  a odkud, mimo přednášek vydává i publikace, které nemají registraci ISBN a je tak těžko vyhledatelné co v nich je uvedeno. Na veřejnosti se snaží prezentovat umírněně, ale i v některých jeho veřejných projevech je uvedeno, že schvaluje kontroverzní části islámského práva šaria, například trestání cizoložství a fyzické tresty, totalitní kontrolu nad jednotlivcem ….
 
A jaké jsou názory českých odborníku na islám z Akademie věd na Milana Váhalu? No, vlastně se k němu moc nevyjadřují. Bronislav Ostřanský o něm nepřímo řekl v rozhovoru pro časopis Reportér, že "je ale nesporné, že tady už žijí lidé se sympatiemi k salafismu, který typicky podporuje Saúdská Arábie. Stačí si do vyhledavače zadat sousloví „český šejch“ a objeví se web člověka, který o sobě píše, že v Saúdské Arábii islám studoval a tento jeho výklad přijal (je jím Bc. Milan Váhala – pozn. redakce)."
 
Monitorování aktivit skupiny kolem Milana Váhaly tedy představuje důležitý směr sledování potencionálních hrozeb islámského extremismu v České republice. V situaci, kdy se muslimská komunita v České republice masivně rozrůstá, a nemá jednotné vedení, je riziko radikalizace v malých soukromých centrech a mešitách veliká. Nezapomínejme, že dnes již máme tři české muslimy odsouzené za podporu islámského terorismu a několik případu projevů islámského extremismu bylo nakonec u českých soudů ukončeno vítězně pro obviněné, protože české zákony nepočítají s takovými problémovými extremismy a jsou nastaveny pouze k trestání projevů rasismu.
 
Jako jediní v ČR monitorujeme šíření islámského extremismu
a islamizaci České republiky!
Provoz našeho projektu stojí hlavně na podpoře naších čtenářů.
Prosím podpořte náš projekt, předem děkujeme.
 
 
Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
 

 

Klíčová slova: multikulturalismus  | Česká republika  | islamismus  | džihád
3027 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!