Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt
Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 08.05.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Již několik let existuje v Praze Libni mešita zvaná Alfirdaus, kterou původně provozoval kuvajtský muslim Bader Eknaifith a jenž je protiváhou českým státem uznané náboženské organizace ˇUstředí muslimských obcí v ČR. Tato mešita se před několika roky dostala do finančních problému a dokonce byl prodán její majetek. Ovšem dnes je již vše jinak. Pražským muslimům se podařilo sehnat sponzory v státě Kuvajt a majetek mešity vykoupili zpět a začali být ještě více aktivní než kdysi.

Již několik let existuje v Praze Libni mešita zvaná Alfirdaus, kterou původně provozoval kuvajtský muslim Bader Eknaifith  a jenž je protiváhou českým státem uznané náboženské organizace Ústředí muslimských obcí v ČR. Tato mešita se před několika roky dostala do finančních problému a dokonce byl prodán její majetek. Ovšem dnes je již vše jinak. Pražským muslimům se podařilo sehnat sponzory v státě Kuvajt a majetek mešity vykoupili zpět a začali být ještě více aktivní než kdysi. 

Screen facebook profilu mešity Alfirdaus

Screen facebook profilu mešity Alfirdaus

Mešita Alfirdaus v Praze Libni již není pouze majetkem pana Badra Eknaifitha, ale stala se majetkem občanského spolku Aisha pomocná ruka , který vede známy konvertita k islámu Petr Pelikán a na řízení spolku se podílí i konvertita k islámu Leonid Kušnarenko, který byl původně předsedou pražské muslimské obce, ale byl před nějakou dobou z funkce a Muslimské obce v Praze vyhozen šéfem Ústředí muslimských obcí Muneebem Hasanem Alrawim.

Záznam na vyhledavači Google o mešitě Alfirdaus

Záznam na vyhledavači Google o mešitě Alfirdaus

Mešita Alfirdaus v Praze Libni se tak těší velké podpoře samotného velvyslanectví státu Kuvajt v Praze, které například mešitě dalo dary pro české muslimy, ale i v samotném státě Kuvajt je podpora aktivit mešity Alfirdaus v Praze silně podporována. Z mešity Alfirdaus se tak stalo nejen centrum šíření islámu, a ten se jim daří v Praze šířit dost úspěšně, ale také se z mešity stává centrum opozice proti mešitám ovládaným Ústředí muslimských obcí v ČR vedených Muneebem Hasanem Alrawim.
 
Mimochodem pod organizaci spravující mešitu Alfirdaus spadá i modlitebna muslimů v Olomouci. Zdá se, že expanze této muslimské skupiny v ČR se rozbíhá a daří se jim nahrazovat Ústředí muslimských obcí v ČR ...
 
Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:
Nová mešita v Praze! Celý projekt financují němečtí muslimové ....
Vzniká u Brna arabsko-muslimské městečko? nebo jde jen o snahu arabských investorů vydělat?
Muslimská modlitebna a hřbitov v Olomouci. Islám se šíři dál a dál ...
Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání
Druhá mešita v Brně - informace
Kdo jsme, proč a za co bojujeme? Islamizace je realitou a hrozbou pro naší společnost