Ghetta a rezidenční enklávy - segregace ve Francii realitou
Autor: JB | Publikováno: 10.05.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Segregace je logickým sociálním vyústěním v zaimigrované evropské společnosti. Sestěhovávání se lidí stejných kultur, náboženství a způsobu života určuje ráz zaimigrovaných evropských měst. Tento fenomén převálcovává i jakkoli občanskou (liberté-fraternité-egalité) Francii a její multikulturní města. Vedle dávno etablovaných imigrantských ghett vznikají i segregované rezidenční tradičně francouzské čtvrti - ostrůvky Francie ve Francii.

Segregace je logickým sociálním vyústěním v zaimigrované evropské společnosti. Sestěhovávání se lidí stejných kultur, náboženství a způsobu života určuje ráz zaimigrovaných evropských měst. Jakkoli se Evropa multikulturně vzhlédla v USA - tam je komunitární struktura společnosti jasně patrná, stejně jako v Brazílii, Jižní Africe či jiných zemích s diametrálně odlišnými kulturami, které se vedle sebe dostali díky přistěhovalectví a e/imigraci.

Tento fenomén převálcovává i jakkoli občanskou (liberté-fraternité-egalité) Francii a její multikulturní města jako Nantes, Lyon, Bordeaux či Marseille. Vedle dávno etablovaných imigrantských ghett vznikají  i segregované rezidenční tradičně  francouzské čtvrti  - ostrůvky Francie ve Francii. V mnohém nekompatibilní kultury se tak vzájemně vůči sobě opevňují a vyhraňují.

Zdá se, že segregace, exkluze či apartheid, nejsou-li instaurovány státem, ale jjsou výrazem svobodného lidského výběru, jsou nejen legitimní, ale i progresivní a veskrze součaný modus vivendi v moderní multikulturní společnosti.

zdroj: radiofrance.fr - lesobservateurs.ch - fdesouche.com

Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:
Nová mešita v Praze! Celý projekt financují němečtí muslimové ....
Vzniká u Brna arabsko-muslimské městečko? nebo jde jen o snahu arabských investorů vydělat?
Muslimská modlitebna a hřbitov v Olomouci. Islám se šíři dál a dál ...
Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání
Druhá mešita v Brně - informace
Kdo jsme, proč a za co bojujeme? Islamizace je realitou a hrozbou pro naší společnost