"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Bild: Putinovy ropné kšefty jedou jako po másle

Autor: JB | Publikováno: 4.6.2022 | Rubrika: Asie
ropa

Nejčtenější německý deník Bild.de uvádí pravdu o sankcích na ruskou ropu: Putinovy ropné kšefty jedou jako po másle. Rusko prodává téměř stejně tolik ropy jako před válkou jen - díky sankcím - prakticky za dvojnásobnou cenu. Západ, který zablokoval u sebe deponovaná ruská aktiva navíc teď pro svoji nedůvěryhodnost musí platit rublem. A nejen ropu, Rusko váže i další světem hladově poptávané suroviny na platby rublem, takže rubl je ještě silnější než před válkou. Je pravda, že vývoz se kvůli sankcím na tankery či platební systém neobejde bez určitých machinací, ale cesty se našly.  Na sankcích na ruskou ropu nejvíc vydělává Indie (dvaapůlkrát lidnatější než EU), která nejvíce navýšila její nákup, když jí Rusko naní poskytlo rabat. Obdobně Čína adalší země světa.

Sankce, které se relativně osvědčily na hospodřsky slabší země jako Kubu, Venezuelu, Írán a další, kdy vždy více blokovaly jejich ekonomiku než Západní, dopadly v případě Ruska naopak - západní ekonomiku poškozují více než ruskou, ačkoli si to původně západní potentáti tak nepředstavovali. Nyní, nejpozději po prázdninách a s nástupem podzimu západní vlády vystavily samy sebe většímu tlaku nespokojenosti občanů a průmyslu než Putina. Co teď s tím? Přistoupí západní občané zvyklí na blahobyt na takto jim jejich politiky naordinovaný ctnostný život ? Politická, mentální, zrojařská i ekonomická únava z války se už začíná projevovat, a vyčerpání na sebe nenechá dloudo čekat. Zde Západ evidentně tahá za kratší konec...

Jediného, čeho se Putin teď může obávat je, aby se západní politici nebo jejich občané neprobrali, a sankce nezrušili.

zdroj: bild.de

srovnej: islamizace.cz - islamizace.cz

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:

 

1419 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Kterou současnou speciální vojenskou operaci odsuzujete nejvíce?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!