"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Kosa narazila na kámen. Ministryně Langšádlová (TOP09) čelí žalobě pro své lží o napojení na Putina

Autor: Redakce | Publikováno: 13.6.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Česká Republika

Ministryně Langšádlová (TOP09) šíří na Twitteru lež a pomluvu o napojení Aliance pro rodinu na Putina. Spolek dnes ministryni zaslal předžalobní výzvu, chce se bránit soudní cestou, tak zní tisková zpráva zveřejněná k případu slavné české bojovnice proti dezinformacím a manipulacím Heleny Langšádlové, která ovšem sama otevřeně lže a šíří dezinformace. Ale nebojte se, české neziskovky údajně bojující oproti dezinformacím a manipulacím ví, že Langšádlová stojí na jejich straně a tak o ni, a jejich lžích, psát nejspíše vůbec nebudou ... 
 
 
Jdeme do toho! ⚖️ Myslíme si, že lži by neměl šířit nikdo, natož politici ve vysokých funkcích. Proto jsme odeslali první předžalobní výzvu ministryni Heleně Langšádlové, která o nás tvrdí, že jsme přímo napojeni na Putinův režim. A to je lež.
 
(Praha, 10. 6. 2022) Ministryně pro vědu, výzkum a inovace Helena Langšádlová (TOP09) na Twitteru uvedla, že organizace Aliance pro rodinu hájící manželství jako svazek muže a ženy, je přímo napojena na Putinův režim. Aliance pro rodinu jí dnes zaslala předžalobní výzvu, ve které žádá o stažení příspěvku. Pokud tak ministryně neučiní, bude spor pokračovat soudním řízením. Aliance pro rodinu bude vyžadovat veřejnou omluvu za šíření dezinformací a pomluvy. Celý text předžalobní výzvy zde:
 
Helena Langšádlová, nar. dne XXX
Adresa: XXXX
Věc: předžalobní výzva ve smyslu § 142a o.s.ř.
Vážená paní ministryně,
 
dovedu si představit, jak silným a neférovým tlakům ze strany různých aktivistů čelíte. Tlakům, abyste nechala zmizet z veřejného prostoru video, kde jste před několika lety odvážně vyjádřila svůj názor. Názor, že manželství je svazkem muže a ženy, neboť jen z muže a ženy pocházejí nové generace.
 
Vím, jak složitá cesta vedla k Vaší kariéře ministryně. A chápu, že svou politickou kariéru nechcete ohrozit tím, že budete trvat na svých nedávných názorech, byť byste i byla přesvědčena o jejich pravdivosti. Jen málokdo má odvahu Jana Husa, který se nechal pro svou pravdu upálit, či Václava Havla, který šel pro své názory, jichž se nezřekl, do vězení, ač mohl v klidu psát dobře placené devótní televizní seriály.
 
Co tím chci říci? Z lidského hlediska chápu, že se lidé kvůli kariéře uchylují k oportunistickému chování (tím neříkám, že jste oportunistka). Ostatně nikdy bych neodsuzovala člověka, který se řídí heslem Bertolta Brechta: „Mám páteř, ale ne proto, abychom si ji nechali přerazit“.
 
Ovšem i náš spolek Aliance pro rodinu má jako právnická osoba svá práva. A jedním z těchto práv je právo na dobrou pověst. Pakliže jste nyní o nás začala šířit na Twitteru dezinformaci, že jsme napojeni na Putinův režim, potom se musím ohradit. Vstoupila jste totiž do zákonem chráněných práv našeho spolku.
 
Pomlouvačné tvrzení podněcující k nenávisti, že je náš spolek napojen na Putinův režim, neobstojí před soudem. A to ani jako tvrzení skutkové, ani jako tvrzení hodnotící. V případě žaloby budeme mít jednoduchý úkol. Prokázat, že jste pomluvu probouzející nenávist a založenou na dezinformaci veřejně šířila. Váš úkol bude složitější. Prokázat, že vaše uvedené tvrzení není pomluvou a dezinformací, jež podněcuje nenávist vůči členům našeho spolku a vůči jeho podporovatelům.
 
Pokud byste se odkázala na to, že jste tuto dezinformaci převzala od paní poslankyně Olgy Richterové, která ji pronesla v televizi Prima CNN, tedy jste postupovala v dobré víře, potom soudu předložíme tuto předžalobní výzvu. Nejpozději z ní jste se dozvěděla, že jde ve věci tvrzení, že je náš spolek napojen na Putinův režim, o pomluvu a dezinformaci podněcující nenávist, přičemž žalobce nemá povinnost prokazovat, že něco neudělal.
 
Pokud do sedmi dnů neodstraníte svou odpověď u twitterového účtu Kryštofa Stupky (viz příloha printscreen) s dezinformací a pomluvou, že je spolek Aliance pro rodinu napojen na Putinův režim, bude ve věci podána žaloba, kterou se budeme dále navíc dožadovat veřejné omluvy za šíření dezinformace a pomluvy, která má činit ze členů spolku Aliance pro rodinu občany druhé kategorie.
 
Screen twitterového účtu Kryštofa Stupky s dezinformací a pomluvou, že je spolek Aliance pro rodinu napojen na Putinův režim napsaným Helenou Langšádlovou.
 
Tento přípis berte jako předžalobní výzvu ve smyslu § 142a občanského soudního řádu.
Jana Jochová
předsedkyně Aliance pro rodinu
 
Další předžalobní výzva bude v nejbližších dnech zaslána místopředsedkyni Sněmovny, poslankyni Olze Richterové (Piráti), za obdobné informace o údajných miliardách korun z Kremlu, na které má být Aliance pro rodinu napojena. Šíření těchto lží a dezinformací se Olga Richterová dopustila minulý týden na CNN Prima News. v debatě s místopředsedou Aliance pro rodinu, Janem Gregorem.
 
Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:

 

 

Klíčová slova: Česká republika  | politická korektnost  | vlastenectví  | válka
1409 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Má EU v otázce Malvín reflektovat i názor zemí Lat. Ameriky? Poté, co summit EU-CELAC otevřel otázku statutu Malvín, Británie zuří. Má EU v otázce Malvín reflektovat i názor zemí Lat. Ameriky?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!