"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V EU provádějí reformu zákonů k problému ochraně hranic a ilegální migrace

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 25.6.2022 | Rubrika: Evropa
eu

Myslím, že není od věci sledovat i dění před naším nadcházejícím předsednictvím EU. Včerejší rakouský deník Kleine Zeitung přinesl tento informativní článek, v němž si možná překvapivou informaci najdete:
 
Státy EU se dohodly na částečné reformě azylového práva, a sice na zostření pravidel na vnějších evropských hranicích a na reformě datové banky, týkající se otisku prstů. S těmito změnami již před dvěma týdny souhlasili ministři vnitra jednotlivých zemí. 
 
21 evropských zemí se dohodlo na mechanismu podpory středomořských zemí při zacházení se žadateli o azyl. Rakouský ministr vnitra opět odmítl za Rakousko přijímání migrantů pomocí tohoto mechanismu a rovněž není ochoten přispívat do něj finančně. Přerozdělování vidí jako "zcela chybný signál směrem k převaděčům". 
 
Evropské státy jsou již po léta naprosto rozhádané v otázce společné azylové a migrační politiky. Sporným bodem je především otázka, jak a zda mají být žadatelé o azyl v EU přerozdělováni. Státy jako Polsko, Maďarsko nebo Rakousko závazné kvóty striktně odmítají. Naproti tomu jižní země, jako je Itálie a Řecko, do nichž přichází mnoho migrantů, požadují větší podporu. 
 
Navíc se jedná ještě o další problém, a to o razantnější postup proti tzv. sekundární migraci, který požadují země jako Německo a Nizozemsko, tedy o zamezení migrování žadatelů o azyl z jedné evropské země do druhé. 
 
Včerejší dohoda je po dlouhé době prvním hmatatelným pokrokem v migrační politice. Nyní se státy EU musejí na společném postoji dohodnout v Evropském parlamentu. 
 
Pod nový screeningový postup na vnějších hranicích mají spadat azylanti i jiní migranti a mají být podrobeni bezpečnostním a zdravotním kontrolám. Screening má být prováděn např. v blízkosti vnějších hranic maximálně do 5 dní. A již na hranicích má být rozhodnuto, kdo na status azylanta nemá žádné vyhlídky. Organizace Pro Asyl varovala, že by to vedlo k "závaznému zavedení de-facto vazebních táborů na evropských hranicích".
 
Dohoda na reformě datové banky otisků prstů Eurodac má vést kromě jiného k snadnějšímu identifikování migrantů, kteří podávají několik žádostí o azyl. Do systému mají být navíc v budoucnu zadávána kromě jiného i biometrická data. 
 
Na Mechanismu solidarity se podle informací francouzského předsednictví EU podílí Belgie, Bulharsko, Kypr, ČESKO, Německo, Řecko, Španělsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Portugalsko a Rumunsko, jakož i nečlenové EU Norsko, Švýcarsko a Lichtenštejnsko.
 
Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:
 
 

Klíčová slova: EU  | imigrace  | integrace
2553 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Kterou současnou speciální vojenskou operaci odsuzujete nejvíce?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!