"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německo se děsí ztráty ruského plynu. Nemá žádnou náhradu a zima by byla krutá

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 5.7.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Německo

Předseda německé CDU Merz varuje před bitkou o plyn, která by mohla zachvátit státy EU. Je nutné vytvořit a schválit plán na jeho přerozdělování, aby nedošlo k podobným velkým konfliktům, jako při přerozdělování migrantů v roce 2015 a 2016. Merz varuje, že nyní může dojít v evropských státech k nerovnoměrnému zatížení výpadky dodávek  a neexistuje žádný vyrovnávací mechanismus. Obavy se ozývají ze všech stran. Bundesnetzagentur vydává pro tuto zimu temné prognózy.

Německo se svými současnými rezervami nedojde daleko, tvrdí odborníci. "Pokud bychom už žádný ruský plyn nedostali a měli průměrně teplou zimu, stačily by momentální zásoby - včetně závazků na dodávku do jiných evropských zemí - možná na jeden až dva měsíce," řekl prezident Regulačního úřadu Klaus Müller.

Velká Británie rovněž hrozí zavřením kohoutku. Doposud Británie přeposílá dvěma vyrovnávacími plynovody do Belgie a Nizozemska přebytečný plyn, většinou v letních měsících. Podle agentury Reuters tomu tak bylo i v nedávné době, kdy přeposlala do EU výrazné množství. Podle nového britského nouzového programu by se to však mohlo změnit a Británie by si své přebytky mohla podržet. Velká Británie válkou na Ukrajině nijak výrazně zasažena není a ruského plynu odebírá méně než 4 %.

Zdroj: WELT.

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:

 

Klíčová slova: EU  | vlastenectví  | válka
1694 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Může Zelenskij, podobně jako Netanjahu USA, předhodit EU, vč. ČR: Je to i vaše válka!? Může se Zelenskij obrátit na EU, vč. ČR, jako Netanjahu na USA: Je to i vaše válka!?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!