Turecko vyhrožuje Evropě válkou!
Autor: JB | Publikováno: 11.06.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
Turecký prezident Erdogan už vyhlásil, že Turecko nebude váhat použít všech prostředků, jimiž je nadáno, aby dodáhlo svých cílů. V první řadě se jedná o řecké ostrovy v Egejském moři, na něž si dávno již činí nárok a v řeckých akvatoriích vede průzkum ložisek ropy. Pak by, mohlo jít, podobně jako se to přičítá Rusku, dále do Evropy osvobodit statisíce svých krajanů a jimi obsazená území v Rakousku, Německu a Francii.

Jestliže Západ považuje svoje teritoriální vojensk(oexpanzionistick)é požadavky za legitimní, pak je ovšem nemá jenom Západ, a ve století dostižené parity sil se strhává  nebezpečné domino. Jak krátkozrací jsou politici a vojenští stratégové v Evropě se provaluje víc a víc. Podobně jako po 30-leté válce, kdy Osmané tak-tak, že nedobyli Evropu, cítí svou skvělou příležitost i v západo-ruské válce na Ukrajině. Jak je možné, že politici, není-li Evropa ve válce, dopustilia docílili takové její bezprecedentní oslabení?

Turecký prezident Erdogan v Izmiru na vojenském cvičení Efes-2022 (“Bir kez daha Yunanistan’ı gayri askeri statüdeki adaları silahlandırmaktan vazgeçmeye, uluslararası antlaşmalara uygun davranmaya davet ediyoruz. Şaka yapmıyorum, ciddi konuşuyorum") už vyhlásil, že Turecko nebude váhat použít všech prostředků, jimiž je nadáno, aby dodáhlo svých cílů a varoval Řecko, aby nepřekročilo červenou linii a nedalo se svést k iluzím a akcím, kterých bude litovat (“Türkiye will not relinquish its rights in the Aegean and will not refrain from using the powers granted to it by international agreements for the armament of the islands when necessary”).

V první řadě se jedná o řecké ostrovy v Egejském moři, na něž si dávno již činí nárok a chce provést jejich demilitarizaci (η Άγκυρα επιχειρεί να συνδέσει την «στρατιωτικοποίηση» των νησιών του Ανατολικού Αιγαίου με την αμφισβήτηση της κυριαρχίας τους), v řeckých akvatoriích vede průzkum ložisek ropy. Pak by, mohlo jít, podobně jako se to přičítá Rusku, dále do Evropy "osvobodit" statisíce svých krajanů a jimi obsazená území v Rakousku, Německu, Francii a jinde v Evropě.

Evropa pak v čele s chrabrým vojevůdcem Fialou (pokud ovšem nebyl jako údajně Biden a Zelenskij odpíračem) může mít možnost předvést, co umí. Určitě na to již má připravenou triumfální strategii. Zatím ovšem ani nepípla...

zdroj: hurriyetdailynews.com - exxpress.at - twitter.com - kathimerini.gr - twitter.com - islamizace.cz

Prosím podpořte náš projekt!
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus
Nová mešita v Praze! Celý projekt financují němečtí muslimové ....
Vzniká u Brna arabsko-muslimské městečko? nebo jde jen o snahu arabských investorů vydělat?
Muslimská modlitebna a hřbitov v Olomouci. Islám se šíři dál a dál ...
Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání
Druhá mešita v Brně - informace
Kdo jsme, proč a za co bojujeme? Islamizace je realitou a hrozbou pro naší společnost