Prohra Západu: Ukrajina Afričany nezajímá. Naopak v konkurenci Západu sdružení BRICS to jen žije
Autor: Petr Markvart | Publikováno: 08.07.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
20. června 2022 se po ohromném diplomatickém tlaku EU, Francie a Německa, konečně uskutečnil živý přenos Vladimíra Zelenského s hlavami členských zemí Africké unie, které se účastnili 4 z celkem 55 možných. Jinak obrazovka zeje prázdnotou. Afričtí prezidenti mají zjevně jiné starosti, než poslouchat magora v zeleném triku.

Abych pro samé čivaví proslovy nezapomněl za mezinárodní situaci, která, co si budeme namlouvat, není růžová (i když naše zbraně postupují vítězně vpřed!). Takhle to v praxi vypadá, když se snažíš lidem namluvit, že Ukrajinu podporuje "celý svět" a ono je to trochu jinak....
 
20. června 2022 se po ohromném diplomatickém tlaku EU, Francie a Německa, konečně uskutečnil živý přenos Vladimíra Zelenského s hlavami členských zemí Africké unie, které se účastnili 4 z celkem 55 možných. Na obrázku je obrazovka, na které je vidět prezidenta Senegalu Macky Salla, který je zároveň současným předsedou Africké Unie. Kromě něj se účastnili ještě spolehliví francouzští vazalové, prezidenti Pobřeží slonoviny Alassane Ouattara a Konga Dennis Sassou Nguesso, plus předseda libyjské prezidentské rady, jejíž působnost končí asi 50 km za Tripoli. Aby obrazovka nebyla tak prázdná, účastní se narychlo debaty ještě i předseda Rady Africké unie (taková africká von der Leyenová), čadský politik Moussa Faki Mahamat a mauretánský diplomat Nouhou Thiam, který je pověřen výkonem pravomocí Generálního tajemníka Unie. Jinak obrazovka zeje prázdnotou. Afričtí prezidenti mají zjevně jiné starosti, než poslouchat magora v zeleném triku.
 
 
24. června 2022 proběhl v živém přenosu na okraji Summitu hlav států bloku BRICS (Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky) tzv. High-Level Dialogue on Global Development EMDCD 2022, o kterém TAKÉ nikdo v Čechách nereportoval (zřejmě však z trochu jiných důvodů).  Na obrazovce vidíme kromě lídrů BRICS Si Ťin pchinga, Vladimíra Putina, Narendry Módi, Cyrila Ramaphosy a brazilského viceprezidenta Hamiltona Mouraa, také prezidenty Alžírska Tabbúniho, Argentiny Fernándeze, Egypta Sísího, Indonésie Widoda, Íránu Rajísího, vpravo nahoře tušíme Tokajeva z Kazachstánu a vpravo dole uzbeckého Mirzijojeva. Dále uprostřed opět senegalského Makky Salla, premiéry Kambodži Hun Sena, Thajska Čan Oču, Etiopie Abiy Ahmeda a Malajsie Ismaila Sabri Yaakoba. Takže jen z toho, co je vidět na obrazovce cca 4,2 miliardy, tedy více než 50% obyvatel této planety (bylo tam i Fidži 🙂.
 
 
No řekněte, děti, dokáže tohle Váš kečup?
 
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus