Nerespektovali rozkazy, nakopali muslimům zadek a pro Řeky se stali hrdiny
Autor: Michal Poláček | Publikováno: 20.07.2022 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
18. října, u sklenky vína se starý mořský vlk spiklenecky podívá na svého francouzského a ruského kolegu: "Zima se blíží, pánové. Je třeba ukázat trochu vůle, aby Turci respektovali životy žen a dětí. Chci vstoupit do zátoky." Na tvářích Gaulthiéra a Heidena není známky překvapení. Čekali jen na něj. Jestli skončí v pekle, tak spolu. Řekové si jejich jména zapamatují.

Říjen 1827. Sir Codrington hledí z paluby bitevní lodi "Asia" na lůno evropské civilizace. Řekové bojují o svou svobodu s tureckými kolonisty už šestým rokem.  Zprvu se zdálo, že ji získají než řecké pláže zalily desítky tisíc žoldnéřů z Egypta a Afriky. Sultán za podporu slíbil Afričanům celý Peloponés jako léno. Krétu už spálili na prach. 
 
"Přijde den, kdy si národy Evropy podají ruce. Kdy se zahledí za svými příbuznými za oceán a najdou společnou řeč." 
- Victor Hugo
 
Codrington má přísný příkaz situaci monitorovat. Každou noc se jako orientační body rozzáří ohněm další vesnice, které vítězící muslimské armády vyčistily od života. 
 
Snahy o dialog přijdou vniveč, na nabídku klidu zbraní, reaguje Amir Tahir Paša, šéf osmanské imperiální flotily, lakonickou odezvou, že vstup evropských válečných lodí do zátoky Navarrino budou Turci vnímat jako projev nepřátelství. Zbývající Heléni se opevnili na kopcích východního Peloponésu před poslední bitvou, zbývalo je jen zamáčknout. 
 
Je 13. řijna a Codrington má návštěvu, dorazila francouzská expediční flotila pod vedením hraběte Gaulthiéra. A z východu další koráby Heidena se standartou ruského impéria. Všichni mají z domova příkaz monitorovat vyhlazení povstalců. I společně je turecko-egyptská flotila násobně přečíslí. 
 
18. října, u sklenky vína se starý mořský vlk spiklenecky podívá na svého francouzského a ruského kolegu: "Zima se blíží, pánové. Je třeba ukázat trochu vůle, aby Turci respektovali životy žen a dětí. Chci vstoupit do zátoky." Na tvářích Gaulthiéra a Heidena není známky překvapení. Čekali jen na něj. Jestli skončí v pekle, tak spolu. 
 
Codrington po návratu do Anglie čelil vyšetřování pro vyvolání "mezinárodního incidentu". Jeho kariéra skončila.
 
Řekové si jejich jména zapamatují.
 
Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 
 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus