K Rusku se přidává čím dál více zemí
Autor: JB | Publikováno: 15.07.2022 | Rubrika: Asie
Ilustrace
K Rusku se přidává čím dál více zemí. Jednak mají zájem o lacinou ropu, které se Evropa odřekla, dále pak hnojiva, zkapalněný plyn a další komodity. Ve hře jsou ale i emancipační zájmy vymanit se zpod amerického a post-koloniálního vlivu a upevnit si na mezinárodní scéně svojí suverenitu.

K Rusku se přidává čím dál více zemí. Jednak mají zájem o lacinou ropu, které se Evropa odřekla, dále pak hnojiva, zkapalněný plyn a další komodity. Ve hře jsou ale i emancipační zájmy vymanit se zpod amerického a post-koloniálního vlivu a upevnit si na mezinárodní scéně svojí suverenitu.

A tak už to nejsou jen blízcí protianglosasští vojenskostrategičtí příznivci a spojenci jako Bělorusko, Írán, Sýrie, Čína či Severní Korea, ale čím dál více i hospodářští partneři jako Indie, Brazílie (O ministro das Relações Exteriores do Brasil disse que o país quer comprar o máximo de gasóleo à Rússia, com quem está a finalizar um acordo para adquirir este tipo de combustível a um preço mais barato), Srí Lanka, Laos a další, zejména africké země, kteří díky západním sankcím vydělají na levných ruských surovinách a uniknou hospodářské krizi západního světa. Světové společenství prostě nehodlá a nemá důvod kvůli pár západním extrémistům strádat, a naopak latentně vítá jejich hospodářsko-politickou eliminaci. Globální imperialistický systém se potácí na hraně kolapsu, píší ve světě (Sistema global imperialista oscila à beira do colapso).

Nigerijský velvyslanec v RF Abdullahi Shehu prohlásil, že Nigérie a další africké země se těší ze vztahů s Ruskem a vřele je hodlají prohlubovat jak na hospodářské, tak kulturní úrovní (O embaixador nigeriano na Rússia, Abdullahi Shehu, disse que a Nigéria e outros países africanos estão felizes com as relações com a Rússia e estão ansiosos para aprofundar esta cooperação, tanto na economia quanto na cultura)

Švýcarský Blick.ch píše narovinu, že se Putin může usmívat pod fousy: zatímco mu tečou do státní kasy peníze za ropu z nových trhů, Evropa skomírá kvůli sankcím na energetickou krizi (Putin dürfte sich ins Fäustchen lachen: Während ihm der exportierte Treibstoff aus neuen Märkten Geld in die Kasse spült, leidet Europa wegen der Sanktionen unter einer Energieknappheit).

Začíná být jasné, že bojovat sankcemi proti světové surovinové velmoci, bylo postavené na hlavu, a dostává Západ do hospodářské krize a následné ztráty geopolitického významu a světové izolace. Hlavy začnou padat nejpozději napodizim, rezonuje stále více názor politických pozorovatelů. A tak jako se otevírají příležitosti pro nové hráče na nové světové multipolární scéně, otevřou se dozajista i v politických systémech západních zemí.

zdroj+videoblick.ch - jb.com.br - brasil247.com - islamizace.cz - brasil247.com - 

granma.cu - novinky.cz -  brasil247.com - jornaldeangola.ao - youtube.com

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:
Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus
Nová mešita v Praze! Celý projekt financují němečtí muslimové ....
Vzniká u Brna arabsko-muslimské městečko? nebo jde jen o snahu arabských investorů vydělat?
Muslimská modlitebna a hřbitov v Olomouci. Islám se šíři dál a dál ...
Islám & islamismus v České republice - 3. rozšířené vydání
Druhá mešita v Brně - informace
Kdo jsme, proč a za co bojujeme? Islamizace je realitou a hrozbou pro naší společnost