"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

K Rusku se přidává čím dál více zemí

Autor: JB | Publikováno: 15.7.2022 | Rubrika: Asie
ropa

K Rusku se přidává čím dál více zemí. Jednak mají zájem o lacinou ropu, které se Evropa odřekla, dále pak hnojiva, zkapalněný plyn a další komodity. Ve hře jsou ale i emancipační zájmy vymanit se zpod amerického a post-koloniálního vlivu a upevnit si na mezinárodní scéně svojí suverenitu.

A tak už to nejsou jen blízcí protianglosasští vojenskostrategičtí příznivci a spojenci jako Bělorusko, Írán, Sýrie, Čína či Severní Korea, ale čím dál více i hospodářští partneři jako Indie, Brazílie (O ministro das Relações Exteriores do Brasil disse que o país quer comprar o máximo de gasóleo à Rússia, com quem está a finalizar um acordo para adquirir este tipo de combustível a um preço mais barato), Srí Lanka, Laos a další, zejména africké země, kteří díky západním sankcím vydělají na levných ruských surovinách a uniknou hospodářské krizi západního světa. Světové společenství prostě nehodlá a nemá důvod kvůli pár západním extrémistům strádat, a naopak latentně vítá jejich hospodářsko-politickou eliminaci. Globální imperialistický systém se potácí na hraně kolapsu, píší ve světě (Sistema global imperialista oscila à beira do colapso).

Nigerijský velvyslanec v RF Abdullahi Shehu prohlásil, že Nigérie a další africké země se těší ze vztahů s Ruskem a vřele je hodlají prohlubovat jak na hospodářské, tak kulturní úrovní (O embaixador nigeriano na Rússia, Abdullahi Shehu, disse que a Nigéria e outros países africanos estão felizes com as relações com a Rússia e estão ansiosos para aprofundar esta cooperação, tanto na economia quanto na cultura)

Švýcarský Blick.ch píše narovinu, že se Putin může usmívat pod fousy: zatímco mu tečou do státní kasy peníze za ropu z nových trhů, Evropa skomírá kvůli sankcím na energetickou krizi (Putin dürfte sich ins Fäustchen lachen: Während ihm der exportierte Treibstoff aus neuen Märkten Geld in die Kasse spült, leidet Europa wegen der Sanktionen unter einer Energieknappheit).

Začíná být jasné, že bojovat sankcemi proti světové surovinové velmoci, bylo postavené na hlavu, a dostává Západ do hospodářské krize a následné ztráty geopolitického významu a světové izolace. Hlavy začnou padat nejpozději napodizim, rezonuje stále více názor politických pozorovatelů. A tak jako se otevírají příležitosti pro nové hráče na nové světové multipolární scéně, otevřou se dozajista i v politických systémech západních zemí.

zdroj+videoblick.ch - jb.com.br - brasil247.com - islamizace.cz - brasil247.com - 

granma.cu - novinky.cz -  brasil247.com - jornaldeangola.ao - youtube.com

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:

 

2154 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!