"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Velká česká media šíří protiruskou dezinformaci - příběh vědce a babičky má faktické nesmysly

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 31.1.2024 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Rusko

To jak se prohlubuje válka mezi koalici vedenou USA a Ruskem na Ukrajině zesilují i různé polopravdy a dezinformace šířené českými velkými medií, které se okamžitě od počátku války na Ukrajině vzdaly snahy o objektivitu a staly se otevřeně hlasateli propagandy a dezinformaci s dílny ukrajinských úřadů a proukrajinských skupin z Ruské federace. Jako příklad dnes může sloužit příběh o němž například Novinky.cz píši, že: "Ruský vývojář raket spáchal sebevraždu. Jedna z nich mu zabila babičku". Jenže na celý příběh se podívali běloruští novináři z infoportálu Nashaniva.com a našli v příběhu zásadní lži, které ukazují na to, že jde nejspíše o špatně udělanou protiruskou dezinformaci ...

Takto například o případu referuje český web Novinky.cz 

Tak nám s velkou halasností koluje po českých velkých mediích příběh o ruském vědci, který prý spáchal sebevraždu poté, co jeho raketa měla zabít jeho babičku. Problém je v tom, že je to nejspíše celé vymyšlená dezinformace proukrajinskou stranou a v příběhu jsou faktické chyby ... na které by češti novináři snadno přišli, kdyby slepě nevěřili ukrajinským a proukrajinským aktivistům. Nebo to vědí a vědomě šíří dezinformaci?

V Bělorusku ten příběh snadno vyvracejí, zde je zhruba obsah článku běloruského media, které podporuje opozici proti prezidentu Lukašenkovi:

Za prvé, nenašli jsme člověka s takovým jménem, ​​který by mohl v podniku pracovat. Jediný potenciální kandidát, také Anton Garabets, sice pracoval jako konstruktér v podniku Almaz-Antey, ale v polovině roku 2010 pouze jeden rok a nyní je naživu a zdráv a věnuje se SMM
Za druhé, v poznámce je faktická chyba. Autoři nazývají podnik "ГалОўнае сістэмнае канструктарскае бюро". Oficiálně se tomu ale říká „hlavní“ – klasický postsovětský název pro designové kanceláře, které často spravují síť dalších. V Bělorusku takové existují, například "Галаўное спецыялізаванае канструктарскае бюро" v Brestu.
Je nepravděpodobné, že osoba, která tam pracovala, neznala ani název společnosti.
Zatřetí, podle původního příspěvku muž pracoval v podniku "Kupal", který je podřízen "Almaz-Antey". Ale nezabývá se výrobou raket. Jediné, co vyrábí, jsou protiletadlové raketové systémy Tor a také cvičné rakety používané k testování systémů protivzdušné obrany. „Tori“ mají maximální dolet až 15 kilometrů a nesouvisí s ostřelováním ukrajinských měst.
 
Je to šílené pročítat si ty diskuze pod články, které jsou tak šílené propagandisticky napsané, že jim nevěří ani mnozí podporovatelé ukrajinské vlády, ale zároveň říkají, že je třeba co nejvíce lhát a vytvářet dezinformace o Rusku a válce na Ukrajině, aby se co nejvíce Čechů udrželo u podpory ukrajinské vlády a v nenávisti k Rusům ...  Na druhou stranu je hezké, že Novinky.cz klesly na úroveň Rudého práva z roku 1953 a už se tím ani netají ...
 
Jak je tedy zřejmé, je příběh o ruském vědci, který se zabil poté co jeho raketa zabila jeho babičku prakticky skoro na 100% lživý a jde o další dezinformaci vytvořenou na podporu Ukrajiny a proti Rusku. Přesto česká velká media nekriticky šíří tuto propagandu jako 100% pravdivou ...

 

Nenechte se nejapně formovat eurohujerskou propagandou.

Nechte se informovat!

Vaše ISLAMIZACE.CZ - neprodejné zprávy bez reklam 👍

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

 

 

Klíčová slova: Dezinformace a lži
801 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!