"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V 1939 bojovali Čechoslováci s Němci a s nacistickými spojenci - ukrajinskými nacionalisty

Autor: Lukáš Lhoťan | Publikováno: 17.3.2024 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Česká Republika

14. března 1939 se v moravském Místku (dnešní město Frýdek-Místek – k spojení Místku a Frýdku do jednoho města došlo až za německé okupace v roce 1943) odehrála jediná bitva mezi německými vojsky okupujícími zbytky Československa a československými vojáky ( Němci okupovali Čechy a Moravu, Slovensko vyhlásilo nezávislost a Podkarpatskou Rus okupovali Maďaři), která je známá jako bitva o Czajankova kasárna. Ale v březnu 1939 se nebojovalo pouze v Místku. Československá armáda a četnictvo sváděli těžké boje s ukrajinskými nacionalisty, kteří byli řízení a podporování německými tajnými službami a zahájili teroristické útoky na československé cíle na Podkarpatské Rusi. Je to snad důvod, proč dnes je celá tato historická epizoda praktický ignorována politiky současných vládních stran?
 
Podrobnosti k bitvě o Czajankova kasárna si můžete přečíst zde. Ovšem na Podkarpatské Rusí už od konce roku 1938 operovali ukrajinští teroristé cvičení, financování a řízení německou vojenskou rozvědkou a v tzv. povstání Karpatské Siče se pokusili ukrajinští teroristé pomoci teroru svrhnout československou vládu na Podkarpatské Rusi, to se jim nepovedlo a československá armáda je porazila. K potlačení ukrajinských teroristů a jejich pokusu o puč byly použity jednotky 12. pluku pod velením generála Lva Prchaly. V boji ukrajinští nacionalisté zavraždili dva československé vojáky a deset jich zranili.  
 
Ovšem dnes jsou tito ukrajinští teroristé a vrazí na Ukrajině oslavování ukrajinskou vládou a jsou jim stavěny pomníky a jejich teroristické útoky a služba v nacistickém velení jsou označovány za hrdinství a správný postoj.  
 
Pokud naší čeští eurohujerští politici moc nepřipomínali nacistickou okupaci, tak teď mají o důvod více ji nepřipomínat, protože by se mohlo začít řešit, že čeští eurohujerři se svou Fialovou vládou podporuji ukrajinskou vládu, která oslavuje vrahy československých vojáků a oslavuje kolaboraci s nacistickým Německem.
 
Je pěkné a správné, že například do Frýdku-Místku přijel uctít památku statečného boje československých vojáků s německými okupanty aspoň bývalý velitel Společných sil Armády České republiky a současný europoslanec pan generál Blaško.  
 

Nenechte se nejapně formovat eurohujerskou propagandou.

Nechte se informovat!

Vaše ISLAMIZACE.CZ - neprodejné zprávy bez reklam 👍

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

 

Klíčová slova: Česká republika  | vlastenectví
659 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!