"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Vážné: Francie už vyslala svou armádu na ...

Autor: JB | Publikováno: 18.5.2024 | Rubrika: Afrika
Vlajka - Francie

Situace je vážná, konstatoval ve středu frncouzský premiér Gabriel Attal. Gubernátor zámořského území Nové Kaledonie Louis Le Franc požádal vládu o armádní posily proti ostrovanům, kteří povstali za nezávislost a svržení neokoloniálního jha. Na území zuří rozsáhlé nepokoje, rabování, žhářství a násilí proti francouzské správě, jsou zranění a první mrtví.

Vláda tak narychlo poslala tento týden do Nové Kaledonie na 1500 policistů a armádu, aby zabezpečila přístupnost letiště a přístavu (“Des militaires des forces armées sont déployés pour sécuriser les ports et l’aéroport de Nouvelle-Calédonie”), ostrované neodřízli francouzskou správu od svého území. Ta vyhlásila výjimečný stav, zakázala TikTok a premiér spolu s ministrem vnitra prohlásili, že nebudou šetřit žádnými prostředky ani úsilím, aby se souostroví vrátilo do klidového stavu a plnou měrou pod francouzský řád. To je nyní "absolutní prioritou vlády" (La “priorité absolue” du gouvernement reste “le retour à l’ordre, au calme”), která Ukrajinu tudíž odsouvá až na další místo.

V Ázerbajdžánu, jehož francouzská vláda viní z podpory ostrovanů (nevyřízené účty za francouzskou podporu Arménů) noviny píší, že francouská neokoloniální politika praská ve švech a Kaledonii je na začátku svého konce (Неоколониальная политика Франции трещит по швам, протесты в Новой Каледонии – это начало конца). Ázerbajdžán se obul do Francie, a vytýká jí dvojí metr v jejím pojetí demokracie: Co je dovoleno Arménům není dovoleno kaledonským aborigincům - Kanakům («Демократия» по-французски: что можно армянам, канакам запрещено) a požaduje, aby stejné právo na nezávislost jako přiznala Francie Arménům, přiznala i kaledonským Kanakům.

EU teď na Ázerbajdžán nemá žádné páky, protože s ním podepsla smlouvy na "spolehlivé" dodávky ropy, alternativně za sankcionované ruské. Za podporu Arménů, coby proti-Ázerbájdžánskou (a proti-turkickou) politiku hází teď Ázerbajdžán USA, Rusko a EU do jednoho pytle. Jejich vzájemná válka na Ukrajině na tom nic nemění, spíše potvrzuje. Pro ázerbajdžánskou zahraniční politiku je to jedna banda (США, Европа и Россия вели антиазербайджанскую политику), ať si už hrají na Ukrajině na co chcou a přestože si jeden myslí, že je před ostatním světem lepší než ten druhý.

zdroj: 7sur7.be - lnc.nc - (islamizace.cz) - (apa.az) - (vesti.az) - Radio-Canada - (lnc.nc)

(francetvinfo.fr) - La Presse - The Guardian

Nenechte se nejapně formovat eurohujerskou propagandou.

Nechte se informovat!

Vaše ISLAMIZACE.CZ - neprodejné zprávy bez reklam 👍

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko

 

782 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
V souvislosti potlačováním nezávislosti Kaledonie - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Pařáži francouzští sportovci? V souvislosti s potlačováním hnutí za nezávislost v Nové Kaledonii - měli by být vpuštěni na Olympiádu v Paříži francouzští sportovci (jak se to řeší u ruských a izraelských)?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!