"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rytíř Rodrigo Diaz velká postava španělského osvobození od muslimské okupace ...

Autor: Michal Poláček | Publikováno: 3.8.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Španělsko

"Já jsem Tizona. Ukovaná v roce 1040. Pochválena budiž Panna Marie. Pán je se mnou." - Lept čepele El Cida Pořád je tu. Za pláty balistického skla, uložený ve vojenském muzeu v Madridu. Meč národního hrdiny Španělska. V Arábii ho znají jako El Cid (z Al-Sayyid, "pán", "vévoda"), pro Španěly bude ale rytíř Rodrigo Diaz už navždy El Campeador. Šampión reconquisty.
 
Do dějin nevstupuje skrze pokračující střet civilizací mezi Evropany a Araby. Vstoupí do nich jako mstitel přítele. Jeho patron, král Kastilie, Sancho II., byl úkladně zavražděn. Jediným dědicem je bratr Alfons, který se záští ke králi netajil. El Campeador donutí před svědky autokrata pokleknout a odpřísáhnout na bibli, že nemá s vraždou nic společného. Takové ponížení politici a vrazi neodpouští.
 
I přes nepřátele u dvora Rodrigova hvězda dál stoupá, jak obráží se svou chotí Jimenou Diaz pyrenejský poloostrov. Řada měst, formálně pod muslimskou správou mu sama předává klíče od svých bran. El Cid příteli vždy příteli podá pomocnou ruku a k nepříteli je milosrdný. Je neporažený.
 
Roku 1094 se Diazovi stávají vladaři multikulturní Valencie, klíčového města na východním pobřeží, jen formálně povládnou jménem Alfonse. Zahořklost králokata k rytíři se už dávno změnila v otevřenou nenávist.
 
Podle legendy, kterou věrně zachycuje film "El Cid" (Charlton Heston a krásná Sophia Loren) umírá při obraně Valencie. Říše muslimských Almoravidů chce metropoli zpět a Alfons svému vazalovi odmítá vyrazit na pomoc. 
 
Jak se Saracéni chystají na doražení zatraceného města, Jimena Diaz ostatky svého Campeadora naposledy vysadí na koně, aby vedl družiníky k branám proti džihádu.
 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 
Přečtěte si více informací o mešitách v České republice v naších článcích zde:

 

Klíčová slova: islamizace  | džihád  | válka
1771 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!