"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Blíží se čtvrtá pražská defenestrace? Jak dlouho si ještě Češi nechají kálet na hlavu od vlády Petra Fialy?

Autor: Michal Poláček | Publikováno: 15.8.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Česká Republika

"Pražané měli prý takový zvyk. Vyhazovat z oken cizí místodržící. Neslyšela jsem o další zemi, kde by trestem za aroganci moci byla jediná defenestrace. Natož dvě, tři. Pražané si mě získali."  - Patricia Briggs
 
Poláček si pročítá u ranní kávy noviny. V Praze bude sídlit proamerická vláda Běloruska. EU chystá sankce na Turecko (2. nejsilnější armáda v NATO). Ukrajina vypnula ropovod Družba, už zaplacené palivo nedorazí. Počet uprchlíků na území ČR překročil 400 000 osob. Inflace dosahuje 20%. Euro komisařka Jourová vyzvala ČR k podání návrhu na odebrání volebních práv Maďarsku. EU "nařídila dobrovolné snížení" spotřeby členským státům. Holanďané už začali vraždit krávy, aby se vešli do tabulek na CO2... premiér Fiala vysílá jasné signály.
 
Poláček si ke kávě zapálí cigaretu a zahledí se z okna. K první defenestraci došlo 30. července 1419. Kazatel Jan Želivský dostal měšťany do varu. Přišli si na radnici vymoci propuštění krajanů, kteří byli uvězněni za přijímání podobojí. Jinými slovy žádali rovnost před zákonem. Snaha Pražany zastrašit se radním vymstila.
 
Podruhé došlo k defenestraci 24. září 1483. Tentokrát proradní úředníci letěli z oken už mrtví. Přežil jen purkmistr, Jan od Klobouků, který smrt předstíral.
 
Potřetí lid pražský vlítl vymést chlév 23. května 1618. Nikdo nezemřel. Pod okny radnice byla hromada hoven, která pád urozených pánů změkčila.
 
Jak si tak jdu umýt hrnek a vynést popelník, honí se mi hlavou, kdy to bude počtvrté. Tradice se musí dodržovat.
Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

 

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | vlastenectví
1404 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Za koho se Západ více zasadil za Ukrajince nebo Palestince? Masívní pro-palestinské demonstrace všude v Západním světě versus půldruhého roku podporovaná Ukrajina. Za koho se svět více zasadil za Ukrajince nebo Palestince?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!