"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Budovatele EU se inspiruji u nacistického Německa? Liberální demokraté nesnesou jiné názory

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 22.8.2022 | Rubrika: Evropa
eu

V rámci snahy o pochopení politických zákonitostí jsem se pustila do Robert Gellately: Kdo podporoval Hitlera, Společenský souhlas a režimní nátlak v nacistickém Německu.  Malá ochutnávka a myslím, že si dám čtenářskou pauzu, třeba u Karafiátových Broučků. A spali, a spali... 
 
Takže ta ochutnávka: 
Do poloviny třicátých let nacisté vypracovali...fašistickou teorii policie a s pýchou ji předložili veřejnosti k obeznámení a poučení. Nejpregnantněji tyto nové teoretické základy shrnul Werner Best, právní expert nejvyššího vedení gestapa...Best přímo prohlásil, že nová policie bude "každý pokus" o prosazování či zastávání jakékoli jiné politické doktríny kromě nacionálního socialismu považovat za "chorobný příznak ohrožující zdravou jednotu nedělitelného národního organismu". Veškeré takové sklony budou "vymýceny bez ohledu na subjektivní pohnutky jejich nositelů". 
 
Nová policie, jak řekl, bedlivě dozírá na "zdraví německého národního společenství", pečlivě zaznamenává "každý příznak nemoci" a "ničí choroboplodné zárodky"... Preventivním úkolem politické policie je pátrat po nepřátelích státu, sledovat je a v pravou chvíli zneškodnit.
 
Hitler svolal nově zvolený Říšský sněm ke slavnostnímu zahájení do proslulého postupimského kostela 21. března 1933, v první jarní den, jenž měl symbolizovat nový začátek. Na "postupimský den" bylo z popudu ministerstva spravedlnosti vyhlášeno několik legislativních novinek, jež měly naznačit, že i soudy a soudci sehrají svou roli. Někteří "právní dogmatici" si dělali marnou naději, že pokud nově ustavené mimořádné soudy spolu s nově přijatým "zákonem na ochranu proti úkladným pomluvám" dokáží ochránit vládu  před jakoukoliv kritikou a soudci budou hbitě  vynášet rozsudky, diktatura se vrátí k právnímu řádu. -
 
Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

Klíčová slova: EU  | politická korektnost
1189 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Podaří se Francouzům uhlídat Olympiádu před terorizmem? Francie řeší Olympijské hry z hlediska imigrantského terorizmu. Podaří se podle Vás Francouzům Hry a návštěvníky ochránit?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!