"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

EU svou politikou likviduje evropský průmysl a blahobyt. Rudí Khmerové by byli hrdí

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 25.8.2022 | Rubrika: Evropa
eu

Chtěla jsem upozornit na článek z Tichys Einblick jen několika větami, ale čím víc jsem četla, tím víc mi bylo jasné, že bychom aspoň něco na téma vědět měli. Netuším, zda naše média bijí na poplach. Tady tedy stručně:
Nedostatek energií, jejich stoupající ceny, zpoplatnění CO2, omezující dusivá evropské regulace, národní byrokracie, která se utrhla ze řetězu, vývoj nákladů na mzdy jako důsledek ultraexpanzivní finanční politiky EU, ženoucí se do inflace, z mezinárodního hlediska vysoká daňová zátěž a po léta ignorovaný nedostatek odborné pracovní síly, to vše je důvodem deindustrializace Německa a zemí EU. 
 
Seznam firem, postižených deindustrializací, neustále narůstá. 
Nejnovější položka: 
Prominentní subdodavatel autoprůmyslu Kosta. Výrobu ruší hned na třech stanovištích a přenáší ji do zahraničí v naději, že tak odvrátí finanční škody a zajistí fungování nezávislého rodinného podniku. Nicméně stovky německých zaměstnanců končí. Firma zřejmě směřuje, jak žalostně apeluje na vládu starosta sídla firmy, do Maďarska, které se přece "vzdaluje stále víc od demokratických hodnot EU". 
 
Hellma Materials, firma s vedoucím postavením na světovém trhu, produkující komponenty pro výrobu polovodičů, odchází z Jeny do Švédska. Důvod: Pro nás je existenčně důležitá stabilní a kalkulovatelná dodávka energií.
 
Delkamps Verpackungswerke - obalová technika - kvůli nákladům na energie zavírá papírna v Nortrupu a 70 zaměstnanců rodinné firmy je bez práce. 
 
Chemický koncern Evonik plánuje nahradit zemní plyn uhlím, butanem a topným olejem. Prodlouží tak činnost tepelné elektrárny v Marlu, která měla být letos odstavena. Část nákladů firma přenese na zákazníky a tím sníží svou konkurence schopnost. 
 
Výrobce mědi Aurubis AG oznámil, že vyšší náklady na energie přenese na zákazníky. 
 
Prezident svazu aluminiového průmyslu prohlásil, že ušetřit 15 % plynu znamená omezit výrobu, s důsledky pro stavební průmysl, automobilový průmysl a medicínskou techniku. "Pokud v nejbližší době nenajdeme řešení energetické krize, nebude v Německu v dohledné době žádná aluminiová huť."
 
Slovenská firma Slovalco - tavírna alumínia - zastavuje výrobu. Důvod: náklady na energie a kompenzaci CO2. 
 
Swiss Steel International varuje před hospodářstvím, předpokládajícím nedostatek energie. Ocelářská firma má hrůzu byť jen z přerušování výroby. 
 
Zušlechťovač kovů ROT Rickert Oberflächentechnik odstavil niklovnu. "Vana se vytápí na 90 stupňů. Při stávajících cenách se nám to nevyplácí". 
 
DMV Deutsche Metallveredelung v Lennenstadtu je insolventní. 100 lidí bez práce díky cenám energií. 
 
Tradiční výrobce obkladů Villeroy and Boch zavírá mateřskou firmu v sárském Mettlachu a výrobu přesouvá do Turecka. Extrémně vysoké výrobní náklady. 
 
Rodinný podnik Trimet v Essenu omezuje výrobu o 50 %, ve Voerde o 75 %. 
To je samozřejmě jen výčet firem z posledních týdnů. Ale buďme v pohodě. Bude to dobrý, předsedáme přece EU, vyřešíme to.
 
Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

 

Klíčová slova: EU
974 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Mají právo na sametovou revoluci i země v Africe? V souvislosti se svrháváním koloniálního jha v Mali, Burkina Faso, a nyní v Nigeru vyvstává před našincem otázka: Mají právo na sametovou revoluci i země v Africe?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!