"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Německý vůdce měl zásadní projev v Praze a český protektor Fiala tomu s nadšením tleskal ...

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 2.9.2022 | Rubrika: Evropa
Vlajka - Německo

Nevím, jestli jste četli, co nám tu německý kancléř přinesl za poselství. Takže malá ochutnávka:
 
...Proto nám dělá starosti, když se  uprostřed Evropy hovoří o "neliberální demokracii" - jako kdyby to sám o sobě nebyl protimluv. Proto nemůžeme akceptovat, když dochází k porušování principů právního státu a omezování demokratické kontroly. A ještě jednu věc řeknu zcela jasně: V Evropě nesmíme jakkoliv tolerovat rasismus ani antisemitismus! Proto podporujeme Komisi v jejím úsilí o ochranu právního státu. A velkou pozornost tomuto tématu věnuje i Evropský parlament. Za to jsem velice vděčný.
 
 Neměli bychom se bát využívat všechny dostupné možnosti k odstraňování deficitů. Průzkumy veřejného mínění ukazují, že všude, mimochodem i v Maďarsku a Polsku, si velká většina občanů přeje, aby se EU v jejich zemi zasazovala o svobodu a demokracii dokonce ještě silněji. K těmto možnostem patří postup na ochranu právního státu podle článku 7 - i zde musíme odstranit možnost blokovat rozhodování. 
 
Smysluplné mi přijde také navázat platby důsledně na dodržování standardů právního státu -  jako jsme to učinili v případě finančního rámce na roky 2021-2027 a fondu na oživení obnovy v souvislosti s koronavirovou krizí. 
 
Také bychom měli dát Komisi nově možnost zahájit řízení o porušení Smlouvy i v případě, kdy dochází k porušování toho hlavního, co nás drží pohromadě - tedy základních hodnot, které jsme všichni vepsali do Smlouvy o EU: lidské důstojnosti, svobody, demokracie, rovnosti, právního státu a dodržování lidských práv. Zároveň si přeji, abychom se o principy právního státu nemuseli přít před soudy. 
 
Tolik výňatek ze včerejšího, jak hodnotí německá média, zásadního prohlášení o směřování politiky EU pod německým vedením. A mně se vybavují stránky z knížky, z níž jsem minulý týden citovala v několika příspěvcích. Německo krátce po nástupu vůdce. Ještě pár let před druhou světovou. Jak rychle to pak všechno šlo. A jak zprvu pochopitelně a možná bezpečně a zvratitelně to všechno vypadalo...

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

Klíčová slova: EU  | multikulturalismus  | Česká republika  | válka
1210 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Stručný životopis zakladatele islámu

Islám a terorismus

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Jste pro zákaz dženderu? Bavorský premiér Söder chce v zemi zakázat na úřadech a školách propagaci džendru. Souhlasíte se zákazem propagace dženderové ideologie?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!