"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Bude to nakonec horší jak za komunismu? EU hodlá zavést přídělový systém na odběr elektřiny

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 14.9.2022 | Rubrika: Evropa
eu

EU hodlá zavést přídělový systém na odběr elektřiny. Pro domácnosti by to znamenalo, že by se jim proud vypínal tři až čtyři hodiny za den. Nedělejme si starosti: Za protektorátu "fungovalo" přídělové hospodářství až do úplného konce. Ještě mám doma nevybrané lístky na mléko. Němci už horlivě listují v příručkách správného válečného hospodáře.

V německých lékárnách chybějí důležité léky proti bolesti, antibiotika, sirupy proti horečce a léky na rakovinu, např. Tamoxifen, pro něž není náhrada. Důvodem je závislost na Indii a Číně. Lékárníci výpadky dodávek znají z minulosti, ale toto léto nastala dramatická situace, některé léky chybějí již celé měsíce. Podle Spolkového ústavu pro léčiva a medicínské výrobky (BfArM) hlásí výrobci výpadky v zásobování u 292 důležitých léků. O částečném návratu výroby do Evropy se v EU mluví již delší dobu, ale kromě proslovů se nic neděje. EU však zřídila úřad, který se problémem bude zabývat.

Německá města připravují krizový plán pro případ, že budou muset v zimě zajistit teplo pro nemajetné občany. Jednou z úvah je využití školních budov, které jsou odpoledne prázdné, a i když v nich bude také o pár stupňů chladněji než obvykle, mohly by poskytnout útočiště před mrazem lidem, kteří si nebudou moci zatopit. Kam nás to všechny zatáhli, stupínek po stupínku, vizionářští zločinci.
 
Podle deníku Handelsblatt zasáhly extrémně vysoké ceny plynu evropské výrobce hnojiv. Minimálně 70 % kapacit pro dusíkatá hnojiva je v EU  v současnosti utlumeno nebo zcela zastaveno. Zvyšuje se riziko, že se výroba hnojiv přemístí mimo Evropu do zemí s levným zemním plynem. Nové výrobní kapacity jsou budovány, nebo jsou již v provozu v regionu Perského zálivu.
 
Předsedkyně Evropské komise dnes přinesla členským státům  řadu návrhů na řešení nedostatku energie. Dnes a jistě i v příštích dnech budou  jejích převratných myšlenek plná média. Všichni čekáme, jak  EU vyrobí z těkavého plynu kuličku, jak se tak ozývá z nevymáchaných úst prostého lidu. Jeden návrh ale možná trochu zanikne, tak tady je: Paní Leyenová totiž během časů vyšší poptávky hodlá redukovat spotřebu proudu. Tedy přídělové hospodaření s energií. "Navrhneme závazný cíl pro snížení spotřeby proudu v časech špičky".
 
 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 
Případně kupte knihy (o imigraci a islámu) v našem e-shopu a šiřte je mezi přáteli: 

 

 

 

Klíčová slova: EU  | Česká republika
1343 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Ukrajinští odpírači v ČR ano či ne? Podle MZV Lipavského, ČR nechce na svém území ukrajinské odpírače vojenské služby. Chcete je tu Vy?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!