"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Jak se (ne)hlasuje v europarlamentu aneb otevřený výsměch voličům od europapalášu

Autor: Redakce | Publikováno: 16.10.2022 | Rubrika: Evropa
eu

Na pozvání europoslance Hynka Blaška jsme navštívili europarlament ve francouzském městě Štrasburk. Pan Hynek Blaško nás seznámil s problematiku parlamentu a poté jsme se vydali na prohlídku města. Náš zástupce v exkurzi se zaměřil na přítomnost muslimů ve Štrasburku a prozkoumal dvě hlavní mešity v tomto městě, kde celkově je již přes deset mešit a modliteben. Z celé výpravy připravíme podrobnější report, ale teď bychom čtenáře rádi seznámili s jednou z největších zajímavostí a šoků, které jsme na výpravě zažili.
 
Pan europoslanec Blaško nám ukázal budovu europarlamentu a pohovořil s námi o problematice jeho fungováni. Během debaty nás upozornil na vysoce „demokratickou“ a „transparentní“ formu hlasování v europarlamentu. V podstatě jsou dvě metody hlasování. Ta jedna je pomoci tlačítek a elektronické evidence hlasování, ale ta se využívá jen občas. Hlavně u témat, jež jsou tak ožehavá, že si vyžadují regulérní hlasování.
 
Europoslanec Blaško hovoří k účastníkům exkurze
Europoslanec Blaško hovoří k účastníkům exkurze
 
Druhou metodou je však hlasování zvedáním rukou. Zde to probíhá tak, že předsedající přečte, o čem se má hlasovat. V přední lavici každé frakce eurohujerských stran je jeden poslanec, který rukou ukáže, jestli mají být poslanci pro nebo proti, a podle něj pak mnozí hlasují. Evidentně tito poslanci nejspíše ani nečetli, o čem hlasují. Vrcholem toho všeho je ale to, že vlastně je jedno, jak poslanci hlasují. Protože několik stovek zvedlých rukou stejně nikdo nepočítá a předsedající během necelé minuty přečte, o čem se hlasuje, a pak jen rychle formálně řekne pro – proti – zdržel se – schváleno či neschváleno. 
 
Prostě za pár sekund nikdo nedokáže spočítat zvednuté a nezvednuté ruce. Je to jen formální komedie a o tom, jak má být co schváleno či neschváleno, se rozhodlo někde již před hlasováním europoslanců! Ti tam jsou prostě jen jako kulisa a herci pro vyvolání dojmu, že je to „demokratické“.
 
 
Pan europoslanec Blaško nám to chtěl ukázat názorně, a tak nám domluvil možnost podívat se na hlasování europoslanců naživo aspoň na pár minut. Upozornil nás ovšem na to, že je zakázáno si tam cokoliv filmovat či fotit a na to dohlížejí bezpečnostní pracovníci. Asi se mocným moc nechce dovolit, aby si někdo natočil, jaká komedie na demokracii to je a jak je hlasování europoslanců falešné. Naštěstí jsme byli pohotoví a aspoň jsme si část hlasování (bez vědomí europoslance Blaška) nahráli na záznamník, a tak vám můžeme naživo ukázat, jak se hlasuje, tedy vlastně nehlasuje v europarlamentu. Tak brutálně nefalšovali hlasování ani naši komunisti – ti ho aspoň nechali proběhnout regulérně, byť bylo dopředu také dohodnuto. 
 
Poslechněte si sami ukázku z pořízeného záznamu hlasování s českým překladem parlamentního tlumočníka.
 
Audio záznam z (ne)hlasování v europarlamentu
 

 
V sále je přítomno minimálně několik desítek europoslanců, spíše až stovky (europarlament má 705 europoslanců) a hlasuje se po 12:00 zvedáním rukou. Na vlastní oči vidíme, že nikdo nepočítá zvednuté ruce a předsedající jen řekne během pár vteřin PRO – PROTI – ZDRŽEL a výsledek SCHVÁLENO/NESCHVÁLENO.
 
V samotných informacích na webu europarlamentu se jasně říká, že hlasy nikdo nepočítá, pouze předsedající rozhoduje o své vůli, jestli většina je pro nebo proti!! „Nejčastěji poslanci a poslankyně hlasují zvednutím ruky, přičemž úkolem předsedy či předsedkyně zasedání je konstatovat, zda většina byla pro, nebo proti.“
 
Screen uvedené pasáže z webu www.europarl.europa.eu
Screen uvedené pasáže z webu www.europarl.europa.eu
 
Je zcela zřejmé, že rozhodnutí o tom, co má či nemá být schváleno, je učiněno někým PŘED hlasováním a jednání europoslanců je pouze kulisou.
 
Na vlastní oči jsme se tak mohli přesvědčit, že v EU není demokracie a svobodná volba, ale jen přetvářka a hra na svobodné volby.
 
Je smutné, že z více než 700 europoslanců se proti tomu ozývá trvale jen europoslanec Blaško.
 
Děkujeme panu europoslanci Blaškovi za možnost na vlastní oči vidět nedemokratickou podstatou institucí EU.
 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP
 

 

Klíčová slova: EU  | Česká republika  | politická korektnost
2391 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Jste pro obětování Evropy na zastavení Ruska? Putin prohlásil, že jaderná konfrontace by skončila zničením Evropy, ale pak už by zřejmě ve válce nikdo nepokračoval. Jste pro obětování Evropy v zájmu světového míru?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!