"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Zavedou kvůli financování Ukrajiny v EU další daně? A průmysl prchá z Evropy do Číny ...

Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 27.10.2022 | Rubrika: Evropa
eu

Největší německý, evropský a podle obratu i největší světový chemický koncern BASF je nucen kvůli evropské energetické krizi a stále přísnějším předpisům pro průmysl "snížit v regionu co nejrychleji a trvale náklady". BASF se sídlem v Ludwigshafenu otevřel, jak řekl před měsícem předseda představenstva Brudermüller, první část nové desetimiliardové továrny na umělohmotnou techniku v Číně. Brudermüller varoval na počátku ukrajinské války, že embargo na ruský plyn způsobí, že se Německo propadne do největší krize od druhé světové války. 
 
Výrobce petrochemických surovin, hnojiv a lepidel musel v prvních měsících roku 2022 vydat ve svých evropských firmách za zemní plyn o 2,2 mld. euro víc než ve stejném období minulého roku. Jen odchodem z Evropy si může tato německá firma střednědobě a dlouhodobě  zachovat konkurenceschopnost.
 

To, že se ze všech stran sypou nápady, jak ušetřit energii, není nic překvapivého. Podivné ale je, že se přidal i jeden z nejvýznamnějších funkcionářů automobilového průmyslu. Šéf AUDI Duesmann totiž požaduje, aby Německo čelilo problémům, zaviněným, jak tvrdí,  ruskou agresí vůči Ukrajině, zavedením dnů bez automobilového provozu.

Ukrajina žádá na Německu 500 mil. dolarů měsíčně. Předsedkyně sociálních demokratů Eskenová to chce řešit zavedením daně z majetku.

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

Klíčová slova: EU  | válka
1231 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Kterou současnou speciální vojenskou operaci odsuzujete nejvíce?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!