"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

V USA by mohla skončit demokracie: Biden

Autor: JB | Publikováno: 4.11.2022 | Rubrika: Amerika
USA vlajka - pálení

Prezident USA Joseph Biden ve středu prohlásil, že demokracie v USA je ve velkém ohrožení. S tím, jak se zvětšuje politicko-sociální propast mezi liberálními příznivci demokratů a konzervativním obyvatelstvem na straně republikánů, stoupá napětí a strast po změně. Pokud se změna neuskuteční prostřednictvím nastávajících voleb, bude to pro mnohé republikány znamenat selhání systému a zmanipulování voleb.

Někteří kandidáti republikánů se zařekli neuznat výsledky voleb, pokud budou pro ně nepříznivé. To nemá obdoby! To je nezákonné a protiamerické! Nemůžete milovat svoji zemi jen když vyhráváte. Neuznání výsledků voleb republikány by pohřížilo zemi do chaosu, prohlásil Biden. Toto není normální rok. V normálním roce nejsme konfrontováni s výzvou, zda hlas, který odevzdáme přispěje k zachování demokracie nebo ji vystaví riziku. Jsme v kardinálním okamžiku jak z hlediska národního tak generačního: jdeme k volbám s tím, že víme, co je v sázce, že to není jen stávající politika, ale i instituty, které nás udržují jednotnými.

Poslední průzkumy vyjevují, že většina Američanů se obává, že demokracie v naší zemi je v ohrožení. USA nemohou považovat demokracii za smazřejmou. Svoboda není zadarmo: vyžaduje zvláštní péči. Demokracie je ustavičná volba, ustavičné rozhodování lidu, lidem a pro lid, prohlásil Biden.

zdroj: correiobraziliense.com.br - elmundo.es - abc.es - lesechos.fr

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

1188 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Nabídl Západ ruským voličům jinou možnost? Komentáře k ruským volbám jsou v západních médiích kritické, byť uznalé, že v nich Rusové vyjádřili svou vůli. Dobře, ale nabídl Západ Rusům lepší možnost?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!