"Sluší se, aby žena žila pod botou muže" (Turecké přísloví)

Rakušané mají jasno: sankce škodí více nám než Rusku

Autor: JB | Publikováno: 6.11.2022 | Rubrika: Amerika
Vlajka - Rakousko

Rusko není Kuba. Že sankce nejsou přesvědčivá zbraň vůči Rusku je nyní jasné. Jen jejich zastánci a protivníci se přou, kdo taha za kratší konec - zda Rusko či Západ. Každopádně je tu i veřejné mínění, které se se zvyšující se chudobou stává stále intenzívnějším.

Jasno má podle posledního průzkumu INSA i většina Rakušanů: Sankce nám škodí více než Rusku. Jen 17% lidí v Rakousku má za to, že je tomu naopak. 41% rakouských občanů je přesvědčeno, že sankce škodí zemím EU daleko víc než Rusku. To by ovšem v dlouhodobém horizontu znamenalo spíše prohru Západu. Není třeba změnit strategii? A možná i stratégy?

Přímým důsledkem názoru na škodlivost sankcí pak je, že 43% občanů si přeje sankce okamžitě ukončit, zatímco 38% Rakušanů by v nich pokračovalo.

Teoreticky v sankcích lze pokračovat, ale jez když se občané uskrovní ve svých potřebách, spotřebách a příjmech. Zvyšování životní úrovně či platů je  je v příkrém rozporu s politikou sankcí (a tedy potažmo pro-ruské). Druhá věc je, že ostatní svět v sankcích s Evropou a USA nedrží basu. To je jak zmírňující pro účinky sankcí vůči Rusku, tak demoralizující pro západní chudnoucí obyvatelstvo. 

zdroj: https://exxpress.at - https://exxpress.at

Milí čtenáři, dlouhodobě je velkým problémem ekonomická neudržitelnost provozu našeho webu, kdy nás bojkotují vyhledávače i reklamní společnosti, čili příjmy jsou nízké a zdaleka nepokryjí náklady. Proto provoz našeho webu je možný hlavně díky obětavým dárcům, proto prosím podpořte provoz našeho unikátního webu. Děkujeme všem, kdož nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 
Jak nám můžete pomoci?
Sdílejte naše články.
 
Nebo finančním darem:
Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001
IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916
BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice:

 

1205 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění
Čtěte také
Výklad Koránu

Základy islámu a jejich výklad

Obrana Vídně při obléhání Turky 1683

Jak vyvést Evropu z krize? Takto!

Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy
Články autora
Průzkum
Kterou současnou speciální vojenskou operaci odsuzujete nejvíce?
Hlasovat můžete kliknutím na odpověď
Doporučujeme
Knihu chraň!