Válka na Ukrajině je v patové situaci a vede se boj o to, kdo vydrží díle. Západ nebo Rusko?
Autor: Martin Gust | Publikováno: 27.07.2023 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Tak sláva, konečně někdo pod tlakem reality přiznává to, co nám, nepodstatnym energetickým migrantum bylo jasné od poloviny lonskeho roku - takhle dlouhá zakopana fronta se uz nijak významně nepohne. Stejně jako se nepohnula za čtyři roky první světové války. Když se Nemecko tehdy vzdalo, nebylo to kvůli situaci na frontě, ale kvůli zhroucení ekonomiky v kombinaci s primym zapojením USA, jejichž ekonomické síle nemohli Němci dlouho odolávat. Jenže Rusko je v úplně jiné situaci a mezinarodnim postaveni, má úplně jiné zdroje a žádný americký prezident nepovede USA do přímé války s jaderným Ruskem. (Leda snad pokud by na to byl už dostatečně senilni. 🙂)

Tak sláva, konečně někdo pod tlakem reality přiznává to, co nám, nepodstatnym energetickým migrantum bylo jasné od poloviny lonskeho roku - takhle dlouhá zakopana fronta se uz nijak významně nepohne. Stejně jako se nepohnula za čtyři roky první světové války.
 
Když se Nemecko tehdy vzdalo, nebylo to kvůli situaci na frontě, ale kvůli zhroucení ekonomiky v kombinaci s primym zapojením USA, jejichž ekonomické síle nemohli Němci dlouho odolávat. Jenže Rusko je v úplně jiné situaci a mezinarodnim postaveni, má úplně jiné zdroje a žádný americký prezident nepovede USA do přímé války s jaderným Ruskem. (Leda snad pokud by na to byl už dostatečně senilni. 🙂)
 
Takže teď zbývá debata, co s tím. 
 
Můžete jistě po nějakou dobu nabírat nové vojáky a narychlo vycvicene je posílat na ztec přes minova pole. Občas někde i o kus postoupite, ale ztraty budou obrovské a vaše schopnost obnovy se bude v čase snižovat. 
 
Můžete si malovat, ze to zlomite vyššími dodávkami pokročilých technologií, ale tady by rozsah musel být zase obrovský a spojená logistika je tak divoká, že to realne moc nevypadá. Navíc k tomu zase potřebujete lidi a predevsim čas.
 
No a kromě toho už sami máme málo. Krok s kazetovou munici je projev nouze.
 
No a pak si taky můžete, jak je u nás zvykem, malovat falešné optimistické obrázky o ruských vojacich zeroucich trávu, o Putinove rakovině, palacovem puci, co je na spadnuti a odporu ruské veřejnosti k válce. Což je ten úplně nejméně užitečný přístup.
 
Zdroj: Telegraph.co.uk
 

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko