Německý průmysl páchá nadšeně sebevraždu - alektromobilita vede k ekonomickému úpadku Německa
Autor: Helena Mallotová | Publikováno: 16.09.2023 | Rubrika: Evropa
Ilustrace
Nyní je to, co se doposud jenom šuškalo, venku. VW ruší ve Zwickau stovky pracovních míst. Včera - ve čtvrtek - to bylo oznámeno na podnikové valné hromadě. Prodlouženo nebude 269 pracovních smluv na dobu určitou. Omezen bude také provoz na směny. Další opatření budou údajně ještě oznámena. Jako důvod uvedlo vedení firmy aktuální situaci na trhu. Kupci jsou, co se nákupu e-aut týče, zdrženliví, tvrdí VW.

Přeposloucháno a přepsáno  z dnešního každodenního ranního podcastu WECKER (Budík) v Tichys Einblick: 
 
Nyní je to, co se doposud jenom šuškalo, venku. VW ruší ve Zwickau stovky pracovních míst. Včera - ve čtvrtek - to bylo oznámeno na podnikové valné hromadě. Prodlouženo nebude 269 pracovních smluv na dobu určitou. Omezen bude také provoz na směny. Další opatření budou údajně ještě oznámena.  Jako důvod uvedlo vedení firmy aktuální situaci na trhu. Kupci jsou, co se nákupu e-aut týče, zdrženliví, tvrdí VW. 
 
Automobilka Zwickau byla první továrnou, která nákladem 1,2 mld. euro plně přešla na výrobu e-aut. Poslední auto se spalovacím motorem sjelo z výrobního pásu v roce 2020. 
 
V továrně je zaměstnáno 10.007 pracovníků, z toho smlouvu na dobu určitou má 2.200 osob. VW je nejdůležitějším zaměstnavatelem v regionu. Podle informací, které padly na valné hromadě, to dobře nevypadá ani s dalšími zaměstnanci. Jak řekl jeden z pracovníků reportérům státní TV MDR, po půlhodině lidé vstávali ze židlí a opouštěli sál se slzami v očích. E-auta prakticky nikdo nekupuje, zaplňují odstavné haly. Jak  ale zdůraznil mluvčí VW, Volkswagen je o správnosti cesty k elektromobilitě nadále na sto procent přesvědčen a změna kursu se neplánuje. Do továrny ve Zwickau se bude dále investovat. Nová plánovaná továrna ve Wolfsburgu však postavena nebude, proslýchá se z vedení VW. 
 
Saský předseda vlády Kretschmer (CDU) situaci komentoval jako politováníhodnou a varovnou. Ze strany sociálních demokratů zaznívají hlasy o vážnosti situace.
 

Nenechte se nejapně formovat eurohujerskou propagandou.

Nechte se informovat!

Vaše ISLAMIZACE.CZ

Děkujeme všem, kdo nás podporujete. právě díky vaší podpoře se nám daří monitorovat šíření islámu v ČR. Prosím nepodceňujte hrozbu islamizace České republiky! Jsme dnes jediná skupina aktivistů, která v ČR trvale již mnoho let monitoruje šíření islámu, islamismu a projevy islámského extremismu. 

 

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

 

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 209672916 / 0600, Moneta Money Bank, Variabilní symbol: 001

IBAN: CZ90 0600 0000 0002 0967 2916

BIC (SWIFT): AGBACZPP

 

Přečtěte si více informací o mešitách a muslimech v České republice a Evropě:

Uzbekistánští muslimové otevřeli v Praze nové kulturní centrum. Muslimů v Praze je stále více ...

V roce 1922 bylo v Německu 1 800 muslimů a dnes jsou jich miliony! To v ČR nechceme!

Proč mají čeští muslimové utajovanou mešitu v Tuchoměřicích u Prahy?

Muslimům se podařilo zachránit mešitu v Praze Libni a ještě k tomu získali podporu od státu Kuvajt

Český muslim provozuje v Praze islámské centrum propagující islámský fundamentalismus

Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti - opět v prodeji!

Třetí vlna – islamizace, masová migrace a Rusko